Põhjaranniku arhiiv

31. märts 2005
RUS


Ajaleht
UUDISED
· Haridus
· Keskkond
· Kriminaal
· Kultuur
· Majandus
· Militaar
· Piirilt
· Poliitika
· Sotsiaal
· Sport
· Tervishoid
· 110/112

ARVAMUS
· Juhtkiri
· Kommentaar
· Lugeja kirjutab
· Väitlus
· Üks küsimus

VEEL HUVITAVAT
· Ajalugu
· Intervjuu
· Isikulugu
· Olemuslugu
· Reportaaþ


  
500 last teevad Kohtla-Järvel teatrit
Kultuur Traditsiooniliselt Kohtla-Nõmmel toimunud maakonna kooliteatrite festival leiab tänavu aset Kohtla-Järvel ning toob lavale pool tuhat last.

VI Ida-Virumaa kooliteatrite festival hõivab Kohtla-Järve kultuurikeskuse kaheks päevaks, andes 25. ja 26. märtsil esinemisvõimaluse kokku 26 näitetrupile, kes võistlevad riiklikule kooliteatrite festivalile pääsemise eest. "Üllatavalt palju lapsi on hakanud Ida-Virumaal teatriga tegelema," märkis noorte näitlejate peona toimiva festivali korraldaja Maret Käiss. "Suur osa selles on muidugi juhendajatel, kuid see on vana tõde, et kui laps ise ei taha, siis võib juhendaja kas või nahast välja pugeda, ilma et sellest midagi muutuks."

Leedu lapsed löövad kampa

Külalisesinejana teeb idavirulaste teatripäeval kaasa Vana-Trakai kooliteater Leedust näitemänguga "Tunnete saar", kus löövad kaasa keskastme õpilased. Tükki mängitakse inglise keeles.

Kooliteatrite festival avatakse 25. märtsil kell 11.30 ning esimesena astub lavale Kohtla-Järve koolinoorte loomemaja keskmise vanuseastme näitetrupp Tatjana Ljovina juhendamisel, mängides "Päikeselinna".

Leedulaste päralt on lava kell 17. Esimese võistluspäeva lõpetab kell 20.20 algava näitemänguga Jõhvi koolinoorte maja vanema astme trupp Urmas Lada juhendamisel. Mängitakse Ingmar Bergmani "Sügissonaati".

26. märtsil süttivad proþektorid kell 11 Mäetaguse põhikooli noorema astme näitetrupi tarvis, kes on Anu Vildaku ja Svetlana Pahka käe all saanud selgeks Oskar Lutsu näidendi "Väikesed pakikesed".

Þürii koosseisus Natalie Neigla Jõhvist, Tiina Tegelmann Palamuselt ja Triin Riistop Tallinnast teeb kahepäevase festivali tulemuse teatavaks kell 21.40, kuulutades välja võitjad ning jagades Käissi sõnul ohtralt eripreemiaid ja auhindu, mida võimaldab Kultuurkapitali Ida-Virumaa ekspertgrupi, Ida-Virumaa omavalitsuste liidu, Kohtla-Järve linnavalitsuse ning Eesti rahvakultuuri haridus- ja koolituskeskuse toetus üritusele.

Anderseni-aastast inspireeritud

Noorema vanuseastme võitja jätkab võistlemist mai alguses Palamusel, 5.-9. klassi õpilaste seas parimaks tunnistatud trupp 22.-24. aprillini Tartus ning gümnaasiumi osas pärjatu 8.-10. aprillini Pärnus toimuval festivalil.

Mullune vanema vanuseastme võitja, Narva Soldina gümnaasiumi teater Vladimir Prokopenko juhendamisel osaleb tänavu maakondlikul festivalil näitemänguga "Teine ehk Anderseni unenäod", esinedes festivali teisel päeval kell 18. Hans Christian Anderseni muinasjutuaastast on inspireeritud ka Narva humanitaargümnaasiumi noorema vanuseastme trupi repertuaarivalik – esimesel festivalipäeval kell 13.15 mängivad nad "Lumekuningannat".

Ida-Virumaa kooliteatrite festivali päevapilet maksab 20 krooni.

PR
Teisipäev, 22.03.2005

 
Seotud viited
· Veel Kultuur
· Narva
· Kohtla-Nõmme
· Mäetaguse
· Ida-Virumaa
· Eesti


Enim loetud teemast Kultuur:
Rahvamaja juhataja: ma ahistavat lapsiSeaded
· Prindi leht
· Saada see artikkel sõbrale