Põhjaranniku arhiiv

31. märts 2005
RUS


Ajaleht
UUDISED
· Haridus
· Keskkond
· Kriminaal
· Kultuur
· Majandus
· Militaar
· Piirilt
· Poliitika
· Sotsiaal
· Sport
· Tervishoid
· 110/112

ARVAMUS
· Juhtkiri
· Kommentaar
· Lugeja kirjutab
· Väitlus
· Üks küsimus

VEEL HUVITAVAT
· Ajalugu
· Intervjuu
· Isikulugu
· Olemuslugu
· Reportaaž


  
Vaher võeti maha, valitsus läheb laiali
Poliitika Riigikogu otsustas eile avaldada umbusaldust justiitsminister Ken-Marti Vaherile, misjärel peaminister Juhan Parts teatas oma tagasiastumisest.

Vaheri umbusaldamise poolt hääletas 54 saadikut, vastu ja erapooletu ei olnud keegi, teatas Postimees Online. Hääletamisest loobus 32 riigikogu saadikut. Vaherile said saatuslikuks avalikkusele teatavaks saanud kvoodid, ehk niinimetatud mõõdikud, mis nägid ette, kui palju isikuid tuleb tänavu korruptsioonisüüdistusega kohtu alla anda. Pärast seda hakati Vaherit süüdistama ebademokraatlikes võtetes ja stalinismi taastamises. Enne hääletamist eitas Vaher talle esitatud süüdistusi ning ütles, et tema ministriks oleku ajal on Eesti õigussüsteem palju paremini tööle hakanud ning et analoogne mõõdikute süsteem on olemas nii maksu- ja tolliametil kui ka politseiametil.

Pärast Res Publica ministri Vaheri umbusaldamist teatas riigikogule oma tagasiastumisest peaminister Juhan Parts, keda häiris, et justiitsministri tagandamisega ühinesid ka koalitsioonipartnerid Reformierakond ja Rahvaliit.

"Selle valitsuse aeg on ümber. Kui opositsioonierakonnad avaldavad ministritele umbusaldust, ei ole selles midagi ebaloomulikku. Mul on heameel, et mu valitsus oma senise tegevusega ühekski umbusaldusavalduseks põhjust ei andnud. Kui aga valitsuserakonnad ühinevad valitsuse ministri umbusaldusavaldusega, on selge, et selle valitsuse töövõime ja koostöövõime on lõplikult kadunud," ütles peaminister oma avalduses.

Peaministri tagasiastumine tähendab kogu valitsuse ametist lahkumist, uue peaministrikandidaadi nimetab president.

PR
Teisipäev, 22.03.2005

 
Seotud viited
· Veel Poliitika
· Eesti


Enim loetud teemast Poliitika:
PR-veeb eri: Ida-Virumaa valimistulemusedSeaded
· Prindi leht
· Saada see artikkel sõbrale