Põhjaranniku arhiiv

31. märts 2005
RUS


Ajaleht
UUDISED
· Haridus
· Keskkond
· Kriminaal
· Kultuur
· Majandus
· Militaar
· Piirilt
· Poliitika
· Sotsiaal
· Sport
· Tervishoid
· 110/112

ARVAMUS
· Juhtkiri
· Kommentaar
· Lugeja kirjutab
· Väitlus
· Üks küsimus

VEEL HUVITAVAT
· Ajalugu
· Intervjuu
· Isikulugu
· Olemuslugu
· Reportaaþ


  
Miss Estonia kroon kuulub narvalanna Jana Kuvaitsevale
Kultuur Ida-Virumaa kaunitarid vallutasid konkursi "Miss Estonia 2005" þürii ja publiku südamed oma sarmi ning vahetusega.
Miss Estonia 2005 Jana Kuvaitseva võttis teatepulga üle mulluselt võitjalt Sirle Kalmalt (vasakul). Esimene printsess on Marina Kolbina ja teine printsess Triinu Laurits Paidest.

Missivõistlus toimus laupäeval Tallinna klubis Veenus. Riigi esikaunitari tiitlile võistles kümme 18-23aastast neidu Tallinnast, Tartust, Viljandist ja Ida-Virumaalt. Meie maakonda esindasid aasta algul toimunud konkursi "Kirde miss" esikolmikusse kuulunud 18aastased narvalannad Jana Kuvaitseva ja Marina Kolbina. Kahjuks ei saanud konkursil osaleda Kirde Miss Jevgenia Nevonen. Kuid Jana ja Marina läbisid edukalt valikvoorud ja pääsesid finaali.

„Ikka veel ei usu, et ma võitsin,“ tunnistab Jana. „Kuigi iga neiu unistab milleski esimene olla, ei oodanud ma, et mind tunnistatakse sellel mainekal konkursil parimaks.“

Samasugused on ka esimese printsessi Marina Kolbina tunded. Võib-olla just see, et nad midagi ei lootnud, oligi määrav – nad tundsid end rahulikult ja käitusid laval sundimatult, demonstreerides seda, mida oskavad. Jana vallutas publiku südamed idamaise tantsuga.

Mõlemad osalejad ette valmistanud agentuuri Smile juht Svetlana Skrebneva ja projekti "Kirde miss" kuraator Ainar Varinurm ütlesid, et meie neidusid aitas enesekindlus. Läbinud kaks samalaadset võistlusvooru ja üle kümne spetsiaalse treeningu, tundsid nad end konkurentidest märksa kindlamalt, käitusid loomulikult ega sattunud segadusse ootamatutes olukordades – Jana unustas loomingulise numbri tarvis vajaliku muusika koju, Marina ettevalmistatud CD aga lihtsalt ei käivitunud.

Spetsialistide arvates oli oma osa selleski, et þürii koosnes seekord õrnema soo esindajatest, sealhulgas neistki, kes varasematel aastatel on samasugustel võistlustel osalenud. „Asjatundmatu vaataja ei saa võib-olla aru, miks eelistas þürii ühes või teises nominatsioonis just neid,“ selgitas Ainar Varinurm. „Asi on selles, et nad oskavad konkursi olemusse süüvida, kuna tunnevad ülesandeid professionaalsest küljest.“

Þürii arvamusega olid nõus ilmselt paljud teisedki, sest lisaks peamistele tiitlitele said neiud ka teistes nominatsioonides eriauhindu.

Lõppenud iludusvõistluse võitjatel on õigus osaleda konkurssidel "Miss Universe", "Top Model of the World", "Miss Europe" ja "Miss Baltic Sea". Mõlemad narvalannad ütlesid aga, et ülemaailmsele võistlusele jääb neil suvel minemata, kuna nad õpivad lõpuklassis ja iludusvõistlus on ühel ajal riigieksamitega. „Kuid teistest võib-olla proovime osa võtta,“ sõnasid nad.

IRINA KIVISELG
Teisipäev, 22.03.2005

 
Seotud viited
· Veel Kultuur
· Narva
· Ida-Virumaa


Enim loetud teemast Kultuur:
Rahvamaja juhataja: ma ahistavat lapsiSeaded
· Prindi leht
· Saada see artikkel sõbrale