Põhjaranniku arhiiv

31. märts 2005
RUS


Ajaleht
UUDISED
· Haridus
· Keskkond
· Kriminaal
· Kultuur
· Majandus
· Militaar
· Piirilt
· Poliitika
· Sotsiaal
· Sport
· Tervishoid
· 110/112

ARVAMUS
· Juhtkiri
· Kommentaar
· Lugeja kirjutab
· Väitlus
· Üks küsimus

VEEL HUVITAVAT
· Ajalugu
· Intervjuu
· Isikulugu
· Olemuslugu
· Reportaaž


  
KES moodustab uue valitsuse?
Üks küsimus Esmaspäeva õhtul teatas peaminister Juhan Parts riigikogule seoses justiitsminister Ken-Marti Vaheri umbusaldamisega oma tagasiastumisest. See tähendab ühtlasi senise valitsuskoalitsiooni, kuhu kuuluvad Res Publica, Reformierakond ja Rahvaliit, lagunemist.

Ida-Virumaalt valitud reformierakondlasest riigikogu liige REIN AIDMA:

Kõik sõltub läbirääkimistest. Kuid ükskõik kes uude valitsuskoalitsiooni ka ei läheks, peavad nad suutma omavahel kokku leppida, et koos tegutsetakse kaks aastat kuni järgmiste valimisteni. Reformierakond on põhimõtteliselt valmis kõigiga läbi rääkima, kuid on kindlad lubadused, mida me oleme andnud ja millest me ei tagane. Mitte mingil juhul ei ole me nõus vanemapalga ühtlustamisega. Samuti ei tagane me üksikisiku tulumaksu alandamise ideest. Jah, me ei välista läbirääkimist selle üle, kas alandada tulumaksu 23 või 22 protsendini, kuid oma lubadusest seda alandada me ei loobu.

Loomulikult ei välista me ka seda, et Reformierakond jääb opositsiooni, kuid senises koalitsioonis olime ikkagi suuruselt teine erakond ning miks me ei peaks osalema ka uues koalitsioonis. Kuid uue valitsuse kokkupanemine on tegelikult äärmiselt keeruline, isegi keerulisem, kui erakorraliste valimiste korraldamine.

Kolmapäev, 23.03.2005

 
Seotud viited
· Veel Üks küsimus
· Ida-Virumaa


Enim loetud teemast Üks küsimus:
KAS Ago Silde sobib maavanemaks?Seaded
· Prindi leht
· Saada see artikkel sõbrale