Põhjaranniku arhiiv

31. märts 2005
RUS


Ajaleht
UUDISED
· Haridus
· Keskkond
· Kriminaal
· Kultuur
· Majandus
· Militaar
· Piirilt
· Poliitika
· Sotsiaal
· Sport
· Tervishoid
· 110/112

ARVAMUS
· Juhtkiri
· Kommentaar
· Lugeja kirjutab
· Väitlus
· Üks küsimus

VEEL HUVITAVAT
· Ajalugu
· Intervjuu
· Isikulugu
· Olemuslugu
· Reportaaþ


  
Music Hall esineb Geneva keskuses
Kultuur 25. märtsil kell 18 esineb Narvas Moskva Music Hall. Huvi ebatavalise etenduse vastu on nii suur, et kõik piletid müüdi ära peaaegu kohe pärast reklaami ilmumist.

Idavirulastel on esimest korda võimalus nautida Moskva Music Halli haruldast kunsti. Päev varem näeb nende kava „Moskva suveniir“ Tallinnas, reedel tulevad nad aga Narva täiskoosseisus ja täispika etendusega, mis ei köida mitte ainult tantsude ning vapustavate valgusefektidega, vaid ka Suure Teatri meistrite loodud kostüümidega, mida kaunistavad käsitsi valmistatud tikandid, karusnahad, eksootiliste lindude suled ja Swarovsky strassid. Räägitakse, et nende riiete valmistamiseks kulus pool miljonit dollarit. Samas kaalub 30 esineja garderoob kolm tonni!

Moskva Music Hall loodi 1923. aastal teatris Akvarium. Riigile traagiline 1937. aasta oli ka estraadiþanri jaoks samasugune: Moskvas ja Leningradis suleti üheaegselt Music Hall. Muusikateater loodi taas alles veerandsada aastat hiljem ning ega järgmisedki aastad pilvitud polnud.

1994. aastal lavastas estraadisõuteatri Planeta kunstiline juht Pavel Ravinski koostöös Estraaditeatri kunstilise juhi, kuulsa Boriss Brunoviga Moskva kultuurikomitee egiidi all kava „Moskva Music Hall jätkab“, kus osalesid sellised Venemaa estraaditähed nagu Jossif Kobzon, Aleksandr Malinin, Dmitri Malikov ning estraadisõuteatri Planeta tantsutrupp. See esietendus oligi tegelikult Venemaa pealinna uue Music Halli tegelik taassünd.

Viimase 15 aastaga on riikliku Moskva Music Halli kollektiiv andnud külalisetendusi rohkem kui 20 riigis: Itaalias, Iisraelis, Singapuris, Malaisias, Paraguays, Argentinas, Brasiilias, Saksamaal, USAs, Tuneesias ja mujal. Revüükavva on koondatud paremad tänapäevased tantsud, huumor, laulud ja nende maade rütmid, kus kollektiiv käinud on. Ameerika dþäss, rokk, stepi- ning rock´n´roll´i rütmid sulasid ühte Brasiilia karnevali sära ja kirgliku Argentina tangoga, vastupandamatu kankaan aga tänapäeva rütmides kõlavate vene tantsude ja lauludega.

Geneva kunstidirektori Grigori Malõðkini sõnul on kavas „Moskva suveniir“ ajaloolise sisuga teatriminiatuurid ja ülimalt tänapäevased teosed. „See on suur vedamine, et kogu maailmas tuntud kollektiiv õnnestus Eestisse tuua ja meie tagasihoidlikul Narva laval selle esinemine korraldada.“

PR
Kolmapäev, 23.03.2005

 
Seotud viited
· Veel Kultuur
· Narva
· Eesti


Enim loetud teemast Kultuur:
Rahvamaja juhataja: ma ahistavat lapsiSeaded
· Prindi leht
· Saada see artikkel sõbrale