Põhjaranniku arhiiv

31. märts 2005
RUS


Ajaleht
UUDISED
· Haridus
· Keskkond
· Kriminaal
· Kultuur
· Majandus
· Militaar
· Piirilt
· Poliitika
· Sotsiaal
· Sport
· Tervishoid
· 110/112

ARVAMUS
· Juhtkiri
· Kommentaar
· Lugeja kirjutab
· Väitlus
· Üks küsimus

VEEL HUVITAVAT
· Ajalugu
· Intervjuu
· Isikulugu
· Olemuslugu
· Reportaaž


  
Sonda on valmis läbirääkimisteks ka läänenaabritega
Poliitika Sonda vald on valmis läbirääkimisi pidama nii Kiviõliga, kes on teinud liitumisettepaneku tervele regioonile, kui ka Lääne-Virumaa naabritega, kuhu siseministeeriumi ettepaneku kohaselt peaks tulema uus omavalitsus keskusega Kundas.

Eile arutas regionaalminister Jaan Õunapuu Kunda, Viru-Nigula, Rägavere ja Sõmeru omavalitsusjuhtidega võimalikku ühinemist. Samasse ühinejate ringi on pakutud ka Sonda valda. Sonda vallavanema Andrea Eiche sõnul nad eilsel kokkusaamisel ei viibinud, kuid see ei tähenda, et Sonda pole valmis läänenaabritega läbirääkimisi alustama. Konkreetset ettepanekut siseministeeriumi pakutud omavalitsuste ringist Sondale tehtud ei ole.

Eiche sõnul on volikogu võtnud vastu põhimõttelise seisukoha, et läbirääkimiste laua taha võib istuda kõikide naabritega.

Samas tunnistas vallavanem, et tema isiklik seisukoht on, et pigem tuleks vaadata siiski Kiviõli regiooni poole. "Ma ei kujuta seda ette, kuidas Sonda inimesed ühinenud omavalitsuse keskusesse Kundasse peaksid pääsema. Mingit bussiühendust ju pole," rääkis Eiche. Samas on Kiviõli Sondast vaid kümnekonna kilomeetri kaugusel ning asjaajamiseks, aga ka sisseostude tegemiseks liigutakse siiski Kiviõli poole.

Kiviõli tegi Sondale ettepaneku liitumisläbirääkimiste alustamiseks eelmisel aastal. Samasisuline ettepanek tehti ka Lüganuse, Maidla ja Aseri vallale ning Püssi linnale. Läbirääkimiste laua taha omavalitsused veel jõudnud ei ole.

PR
Neljapäev, 24.03.2005

 
Seotud viited
· Veel Poliitika
· Kiviõli linn
· Püssi
· Aseri


Enim loetud teemast Poliitika:
PR-veeb eri: Ida-Virumaa valimistulemusedSeaded
· Prindi leht
· Saada see artikkel sõbrale