Põhjaranniku arhiiv

31. märts 2005
RUS


Ajaleht
UUDISED
· Haridus
· Keskkond
· Kriminaal
· Kultuur
· Majandus
· Militaar
· Piirilt
· Poliitika
· Sotsiaal
· Sport
· Tervishoid
· 110/112

ARVAMUS
· Juhtkiri
· Kommentaar
· Lugeja kirjutab
· Väitlus
· Üks küsimus

VEEL HUVITAVAT
· Ajalugu
· Intervjuu
· Isikulugu
· Olemuslugu
· Reportaaž


  
Ida-Virumaa vajab sümboleid
Juhtkiri Tänase Põhjaranniku juhtkiri on tegelikult justkui jätk eilsele toimetuse arvamusartiklile, kus Kalevipojaga seotud legendide kontekstis rääkisime vajadusest hoida ja väärtustada meie piirkonnaga seotud müüte. Sellele lisaks vajab Ida-Virumaa ka positiivseid sümboleid ning kujunenud sümbolite konkreetsemat esiletoomist.

Tänases lehes kirjutame sellest, kuidas meie linnadel, valdadest rääkimata, puudub enamasti hüüdlause, mis tabavalt ja vaimukalt neid tutvustaks. Enamasti pole sellele isegi mõeldud. Aga kui hakatagi mõtlema, siis ega see ju lihtne pole. Lihtne pole ta juba seetõttu, et meil napib just neid positiivseid sümboleid, millele enda reklaamimine kinnistada. Seda enam, et sümboli ja lause koosmõju peavad esile tooma kindla omavalitsuse eripära. Ei ole meil siin ka spordi- ja kultuuriüritusi, mida mujalgi Eestis sümboolseks peetaks ning mille erilisuse pärast siia tuldaks. Ja need sümbolid, mis on olemas, seisavad tihti täiel määral kasutamata.

Kuigi peab nentima, et siin-seal asjad ikka paremuse poole liiguvad. Sillamäe sadama kerkimine andis linnale põhjuse oma reklaamlause just sellega seostada, tuhamägede sportlik-kultuurilistest võimalustest on hakatud aru saama, Peipsi-äärne puhkepiirkond on samuti kasvamas üle-eestilise tuntusega puhkepaiga staatusesse. Kindlasti on neid näiteid veel (Avinurme puidutööstus, Lohusuu kalatraditsioonid, Aseri savikultuuri taassünd jne), ent kui me reklaamime turistile Ida-Virumaad kui kontrastide piirkonda, siis peaksid omavalitsusjuhid ja ka ettevõtjad rohkem nuputama, mis on see sümbol, mis ei lase meie valda-linna kellegi teisega segi ajada ning mille pärast turistil tasub siia tulla.

Neljapäev, 24.03.2005

 
Seotud viited
· Veel Juhtkiri
· Sillamäe
· Aseri
· Avinurme
· Ida-Virumaa
· Eesti


Enim loetud teemast Juhtkiri:
Kuidas tellida artiklitSeaded
· Prindi leht
· Saada see artikkel sõbrale