Põhjaranniku arhiiv

31. märts 2005
RUS


Ajaleht
UUDISED
· Haridus
· Keskkond
· Kriminaal
· Kultuur
· Majandus
· Militaar
· Piirilt
· Poliitika
· Sotsiaal
· Sport
· Tervishoid
· 110/112

ARVAMUS
· Juhtkiri
· Kommentaar
· Lugeja kirjutab
· Väitlus
· Üks küsimus

VEEL HUVITAVAT
· Ajalugu
· Intervjuu
· Isikulugu
· Olemuslugu
· Reportaaž


  
Vladislav Kostin oli maailmameistrivõistlustel seitsmes
Sport Eelmisel nädalal toimunud juunioride suusatamise maailmameistrivõistlustel osales ka sillamäelane Vladislav Kostin, kelle parimaks tulemuseks jäi teatesuusatamise seitsmes koht.

Traditsiooniliselt toimuvad juunioride suusatamise maailmameistrivõistlused jaanuari lõpus, et tugevamad saaksid veebruaris täiskasvanute jõukatsumistel osaleda. Seekord oli aga Soome varumaa, kes võõrustas noorsuusatajaid, kuna Eestil polnud seda võimalik teha. Kahjuks ei vasta Otepää suusahüppemägi suurvõistluste korraldamise rahvusvahelistele standarditele, lootus rekonstrueerimiseks raha leida aga ei täitunud. Soome pool pakkus MMiks välja märtsi ning seepärast polnudki kõik stardis olnud parimas sportlikus vormis.

Kirde-Eestit esindas maailmameistrivõistlustel Sillamäe suusaklubi kasvandik Vladislav Kostin. Vaatamata sellele, et meie sportlane sai jaanuaris Eesti meistrivõistlustel hõbemedali ja täitis MMi normi, läks tal pikk hooaeg haiguse tõttu aia taha.

MMi esimeses sõidus (10+10 km suusavahetusega sõit) oli Kostin 32 riigist pärit 80 sportlase seas 52. Eesti koondise parimale Algo Kärbile (49. koht) kaotas ta nelja sekundiga, läbides vabastiili osa märgatavalt kiiremini. Kostini osalemist klassikalises sprindis polnud algusest peale kavas ning võib-olla oli see viga, sest just finaali pääsenud Eesti poisid näitasid häid tulemusi.

Kümne kilomeetri vabastiili individuaalsõidus soovis idavirulane oma osalemist hea tulemusega tõestada, kuid murdis juba stardis suusakepi ja sõitis kaks kilomeetrit ühe kepiga. Talle tulid appi Norra treenerid, kuid skandinaavlaste antud suusakepp oli märgatavalt pikem ja vale konstruktsiooniga. Kokkuvõttes jäi Kostin võistlejate rivi keskossa – 90 lõpetanust oli ta 58. Eesti koondise parim oli 12. koha saanud Timo Simonlatser Tamsalu suusaklubist.

Laupäevases 4x10 kilomeetri teatesuusatamises näitas Kostin end traditsiooniliselt tugeva teatesõitjana, parandades oma eelmise päeva tulemust poolteise minuti võrra. Tänu õnnestunud tegutsemisele sai Eesti meeskond 18 konkurendi seas kõrge seitsmenda koha, edestades selliseid tugevaid suusariike nagu Tšehhi, Saksamaa, Soome ja teised.

Kuigi MMi individuaalaladel jäi meie sportlasel soovitud tulemus saavutamata, arvan treenerina, et meie maakonna juunioridega töötades võib noorte ja juunioride maailmameistrivõistlustel tippsportlaste seas väärika koha saavutada.

ALEKSANDR GORODNITŠEV
Teisipäev, 29.03.2005

 
Seotud viited
· Veel Sport
· Sillamäe
· Eesti


Enim loetud teemast Sport:
Abilinnapea ründas motoraja kõrval treeningkaaslasi jälginud noormeestSeaded
· Prindi leht
· Saada see artikkel sõbrale