Põhjaranniku arhiiv

31. märts 2005
RUS


Ajaleht
UUDISED
· Haridus
· Keskkond
· Kriminaal
· Kultuur
· Majandus
· Militaar
· Piirilt
· Poliitika
· Sotsiaal
· Sport
· Tervishoid
· 110/112

ARVAMUS
· Juhtkiri
· Kommentaar
· Lugeja kirjutab
· Väitlus
· Üks küsimus

VEEL HUVITAVAT
· Ajalugu
· Intervjuu
· Isikulugu
· Olemuslugu
· Reportaaž


  
Kalamehed ei taha püügiõiguse eest maksta
Majandus Enamik kalamehi, keda piirivalve kalapüügiseaduse rikkumise eest karistab, pole riigile kalapüügiõiguse eest lõivu tasunud.

"Eks ikka loodetakse, et kalamehi on järvel palju ning vahelejäämise võimalus seepärast imeväike. Kuid elu näitab, et vahele jäädakse," sõnas Alajõe piirivalvekordoni ülem Juhan Voist. Tema sõnul tuleb kalapüügiõiguse lunastamise eest tasuda panka ning sealt väljastatud pangadokument tõendab kalapüügiõiguse olemasolu. Nädalane püügiõigus maksab 25, pooleaastane 120 ning aastane 180 krooni. Möödunud nädalal koostas Alajõe piirivalve protokolli kolmele püügiõiguseta kalamehele. Kahele mehele on trahv juba määratud – üks peab maksma 120, teine 720 krooni. Kolmas kalapüügiseaduse rikkuja osutus aga ka välismaalaste seaduse rikkujaks, sest tal puudusid kehtiv isikut tõendav dokument ning ka kehtiv elamisluba.

Mehe küsitlemisel selgus, et tegelikult on ta võimude silmis Venemaale kolinud ning saanud selleks ka Eesti riigilt ümberasumiseks toetust. Rikkuja anti üle kodakondsus- ja migratsiooniametile. "Seda, et me jäält illegaale tabame, ei tule väga tihti ette, aga seda ikka juhtub," rääkis Juhan Voist, lisades, et tänavu on see juba teine kord.

Voisti sõnul on teiseks kalapüügieeskirja rikkumiseks tähistamata ja loata võrkude kasutamine Peipsil. "See on täitsa igapäevane, et nii meie mehed kui ka keskkonnainspektsiooni töötajad neid võrke välja võtavad. Aga kuna need Hiina võrgud on nii odavad, siis ostetakse uued ja pannakse jälle sisse," rääkis ta.

Piirivalve andmeil on Peipsi jää Ida-Virumaal veel piisavalt tugev, et seal kalastamas käia. "Järvel on jää paksus 60 sentimeetrit, kuid servadest ja ojade suudmetes on see tunduvalt õhem. Kui praegused külmad ööd jätkuvad, siis pole veel niipea ohtu karta," kõneles Voist. Mingeid õnnetusi pole jääalust püüki harrastavate kalameestega tänavu juhtunud.

ERIK KALDA
Teisipäev, 29.03.2005

 
Seotud viited
· Veel Majandus
· Ida-Virumaa
· Eesti


Enim loetud teemast Majandus:
Valastele endiselt treppis teed möödaSeaded
· Prindi leht
· Saada see artikkel sõbrale