Põhjaranniku arhiiv

31. märts 2005
RUS


Ajaleht
UUDISED
· Haridus
· Keskkond
· Kriminaal
· Kultuur
· Majandus
· Militaar
· Piirilt
· Poliitika
· Sotsiaal
· Sport
· Tervishoid
· 110/112

ARVAMUS
· Juhtkiri
· Kommentaar
· Lugeja kirjutab
· Väitlus
· Üks küsimus

VEEL HUVITAVAT
· Ajalugu
· Intervjuu
· Isikulugu
· Olemuslugu
· Reportaaž


  
Kiviõli kaalub palgalise noorsootöötaja ametissevõtmist
Poliitika Kiviõli volikogu hakkab sel nädalal arutama rahvamaja juurde uue – noorsootöötaja ametikoha loomist, kelle ülesandeks saab noortetöö organiseerimine. Septembrikuus loodud MTÜ Kiviõli Noortekeskus kardab, et selle ametikohaga lükatakse nemad noortega tegelemise juurest kõrvale.

Septembrikuus loodud mittetulundusühing Kiviõli Noortekeskus, kelle eestvedamisel linna noored rahvamajas endisi baariruume noortekeskuseks kohandasid, pole rahul linnavalitsuse otsusega palgata rahvamajja inimene, kes hakkab koordineerima linna noorte tegemisi ja korraldama üritusi.

Kardavad kõrvaleheitmist

MTÜ pöördus linnavalitsuse ja -volikogu poole palvega eraldada neile pool miljonit krooni keskuse rajamiseks ja ürituste korraldamiseks. "Meile öeldi toona ära, põhjendati, et nõuame liiga suuri summasid, nüüd võetakse ametisse palgaline inimene. Ka see nõuab ju raha," rääkis MTÜ juht Grigori Senkiv. Enda sõnul kardab ta, et nemad jäetakse nüüd hoopis kõrvale ning noorte vabast ajast korda tehtud ruumide uksed rahvamajas jäävad neile suletuks.

MTÜ poole miljoni krooni suurune eelarve sisaldas Senkivi sõnul nii ürituste korraldamist, keskuse väljaehitamist – ruumide viimistlusest kuni arvutite ja piljardilaua muretsemiseni – kui ka kaht palgalist töötajat, kelle kuusissetulek jääks alla 4000 krooni. "Meie eesmärk oli teha noortele hubane ja mõnus koht vaba aja veetmiseks. Praegu seda linnas ei ole. Nüüd on kõigil meie plaanidel kriips peal. Ma ei julge nendele noortele, kes seal oma vabast ajast puhkepäeviti tasuta tööd tegid, silmagi vaadata," kurtis ta. "Ometi olime valmis ja vähendasimegi eelarvet 133 000 kroonini aastas," lisas volikogu liige ja MTÜ üks juhte Erik Jürgenson, kelle sõnul on linnapea eesmärk panna keskuse juhiks Aleksander Apolinsky, kelle eesmärk on saada tänu noortekeskusele Kiviõli noorema valijaskonna hääli poole aasta pärast toimuvatel valimistel.

Tüliõun juba pikka aega

Kiviõli noortekeskus on tüliõunaks volikogu nooremate liikmete ja linnavalitsuse vahel juba aastaid. Korra on noortekeskuse rajamiseks mõeldud raha ka linnaeelarvesse planeeritud, kuid siis jäi see tegijate suutmatuse pärast MTÜd luua kasutamata. Praegu on Kiviõlis lausa kaks registreeritud MTÜd Kiviõli Noortekeskus, kuna varem koos seda teha lubanud Aleksander Apolinsky ja Erik Jürgenson on praeguseks koostööst loobunud. "Seda, et meil on kaks MTÜd, ma volikogus ka ütlesin, aga osa inimesi suutis sellest välja lugeda selle, et ma tahan noortekeskuse juhiks Apolinsky sokutada," rääkis Kiviõli linnapea Tiit Kuusmik, kelle sõnul pole jutul sellest, et ta hoiab seda kohta volikogu aseesimehest Apolinskyle, mingit tõepõhja all.

"Palgalise ametikoha loomine ei tähenda kaugeltki mitte seda, et MTÜ, kes ruume remontis, lükatakse kõrvale. Aga me ei saa eraldada ühele MTÜle poolt miljonit krooni, kui linnas on 27 tegutsevat mittetulundusühingut. Tingimused peavad kõigile võrdsed olema. Pealegi on nõutud summa Kiviõli kohta üle mõistuse suur ning kaks kolmandikku nõutud summast poleks kulunud mitte noortele, vaid kahele härrasele palga maksmiseks," rääkis Kuusmik.

Projektiraha peab toeks tulema

Linnapea sõnul peaks noortetöö tegijaks linnas saama sellekohase hariduse saanud inimene, kes lisaks noorteürituste korraldamisele saaks hakkama ka projektiraha sissetoomisega, mida MTÜ juhid tema hinnangul teha ei suuda. "Minu ettekujutuse kohaselt peaks see inimene koordineerima MTÜde tegevust, haldama keskust ja looma noortele võimalused vaba aja sisustamiseks. Tahaksin, et ka meie linnas hakkaksid tegutsema skaudid ja gaidid, noorkotkad ja kodutütred. Mingi kasvatuslik eesmärk peab samuti juures olema. Pole mõtet teha kohta, kus noored saavad ainult istumas käia," arvas Kuusmik, kelle sõnul ei jää keskus, mille remondiks on eelarves ka 70 000 krooni ette nähtud, suletuks mitte ühelegi MTÜle, kes seal üritusi korraldada tahavad.

Otsuse selle kohta, kas rahvamaja juurde luuakse palgaline ametikoht noortega tegelemiseks, teeb volikogu 31. märtsil toimuval istungil.

GERLI ROMANOVITŠ
Teisipäev, 29.03.2005

 
Seotud viited
· Veel Poliitika
· Kiviõli linn


Enim loetud teemast Poliitika:
PR-veeb eri: Ida-Virumaa valimistulemusedSeaded
· Prindi leht
· Saada see artikkel sõbrale