Põhjaranniku arhiiv

31. märts 2005
RUS


Ajaleht
UUDISED
· Haridus
· Keskkond
· Kriminaal
· Kultuur
· Majandus
· Militaar
· Piirilt
· Poliitika
· Sotsiaal
· Sport
· Tervishoid
· 110/112

ARVAMUS
· Juhtkiri
· Kommentaar
· Lugeja kirjutab
· Väitlus
· Üks küsimus

VEEL HUVITAVAT
· Ajalugu
· Intervjuu
· Isikulugu
· Olemuslugu
· Reportaaž


  
MIKS on sporditegemiseks vaja kavatsuste protokolli?
Üks küsimus Sel reedel kirjutavad Eesti olümpiakomitee, kultuuriministeeriumi, maavalituse ja veel ligemale kümne asutuse ning organisatsiooni esindajad Sillamäel alla ühiste kavatsuste protokollile, mille eesmärk on arendada tervisesporti Ida-Virumaal.

Ida-Virumaa spordiliidu esimees VALDEK MURD:

Ega seda protokolli ei tasugi pidada mingiks imerelvaks, sest kõik need, kes on seni spordiga tegelnud, teevad seda kindlasti edasi ka siis, kui sellist dokumenti ei sünniks.

Küll on aga oluline, et selle protokolliga on õnnestunud ühe mütsi alla koondada eri asutusi ja organisatsioone, kel on tahtmist ja võimalusi kaasa lüüa tervisespordi edendamises siin maakonnas. Nii peaks sündima värskeid huvitavaid ideid, mida koostööd tehes suudetakse ka ellu viia.

See protokoll ei ole sugugi formaalne dokument. Iga osapool võtab selles endale konkreetsed kohustused. Näiteks olümpiakomitee toetab 60 000 krooniga kolme spordiplatsi rajamist Ida-Viru küladesse. Kultuuriministeeriumi investeeringud maakonna spordiobjektidesse ulatuvad lähiaastatel aga miljonitesse kroonidesse. Ida-Viru spordiliit ja spordiseltsid kohustuvad läbi viima konkreetseid võistlusi ja nii edasi.

Ühelt poolt on tähtis rajada juurde nüüdisaegseid spordiobjekte ja korraldada rohkem huvitavaid võistlusi. Teisalt on väga oluline siiski inimestesse mõtteviisi süstimine, et spordi harrastamine on nii kasulik kui ka meeldiv tegevus. Huvi tervisespordi vastu on Ida-Virumaal nagu mujalgi Eestis kasvuteel, aga arenguruumi on veel kõvasti.

Neljapäev, 31.03.2005

 
Seotud viited
· Veel Üks küsimus
· Sillamäe
· Ida-Virumaa
· Eesti


Enim loetud teemast Üks küsimus:
KAS Ago Silde sobib maavanemaks?Seaded
· Prindi leht
· Saada see artikkel sõbrale