Põhjaranniku arhiiv

31. märts 2005
RUS


Ajaleht
UUDISED
· Haridus
· Keskkond
· Kriminaal
· Kultuur
· Majandus
· Militaar
· Piirilt
· Poliitika
· Sotsiaal
· Sport
· Tervishoid
· 110/112

ARVAMUS
· Juhtkiri
· Kommentaar
· Lugeja kirjutab
· Väitlus
· Üks küsimus

VEEL HUVITAVAT
· Ajalugu
· Intervjuu
· Isikulugu
· Olemuslugu
· Reportaaž


  
Röövel tappis laotöölise ja haavas raamatupidajat
Kriminaal Umbes 50 000 krooni saagiks saanud tundmatu röövel tappis kolmapäeva õhtul Sillamäel kaubalao ees püstolilasuga laotöölise ja haavas raskelt firma lapseootel raamatupidajat.

Kolmapäeva õhtul umbes kell 16 tulistas seni tabamata kurjategija Sillamäel Tallinna maanteel asuva puu- ja juurviljalao ees autos istunud laotöölist Anatoli Bahmatovi (24) ning firma raamatupidajat Jelena Zujevat (36).

Tagaistmel istunud Bahmatovi tabas läbi auto küljeklaasi tulistatud kuul lagipähe ja ta suri kohapeal. Tema vennanaine, kes tulistamise hetkel oli istumas oma Volkswagen Passatisse, sai kuuli lõua piirkonda ning viidi esmalt Kohtla-Järve haiglasse, hiljem Tartusse. Haavatu mehevanemate sõnul on Zujeva viimaseid kuid lapseootel.

Politsei andmetel röövis tulistaja Zujeval kaasa olnud suure rahasumma, mille naine kavatses panka viia. Täpset summat ei teadnud Sillamäe politseikomissar Sergei Tšižikov nimetada, kuid esialgsetel andmetel langes röövli saagiks umbes 50 000 krooni.

Pärast röövi õnnestus Zujeval helistada oma õele, kes kutsus välja kiirabi ja politsei. Pool tundi hiljem alustas politsei Sillamäel haarangut, kontrollides dokumente ja peatades autosid. "Kahjuks ei andnud see tulemusi," tunnistas Tšižikov.

Tema sõnul pole Sillamäel aastaid ühtegi analoogset röövmõrva toimunud, kuid seda puuviljaladu on ka varem röövitud. Poolteist aastat tagasi lõi tabamata jäänud röövel Zujevale püstolikabaga vastu pead ning tulistas laos püstolist mitu lasku. "Inimesed küll nägid kurjategijat ära jooksmas, kuid ka häire peale saabunud turvameestel ei õnnestunud teda kinni võtta," meenutas pooleteise aasta tagust röövikatset tapetud laotöölise isa Aleksandr Bahmatov.

Ta rääkis, et puuviljalao sularaha viis Jelena Zujeva alati ise, ilma relvastatud turvameestest saatjateta panka. Tallinna hulgifirma all töötavat kaubaladu polnud tema sõnul keegi enne röövimist ähvardanud.

Komissar Tšižikov avaldas arvamust, et tõenäoliselt teadis röövel, kuidas ja millal Zujeva puuviljalao sularaha panka viib. "Ikka raha pärast ilmselt see tapmine oli," ütles ta. "Inimene teadis, millal raha panka viiakse, ning kasutas seda ära."

Tallinna maanteel asuva puuviljalao juurest leidsid politseinikud kaks 9millimeetrise püstoli padrunihülssi. Millise relvaga täpselt tegu oli, pole veel kindel. Ümbruskonnas asuvate ladude personal laske ei kuulnud.

ARGO SOOLEP
Reede, 26.04.2002

 
Seotud viited
· Veel Kriminaal
· Sillamäe


Enim loetud teemast Kriminaal:
Mida rääkis Knjazev surmaeelsel videolSeaded
· Prindi leht
· Saada see artikkel sõbrale