Ilona ei kahetse, et valis maailma vanima elukutse
Kuupäev: 26. 05. 2002
Teema: Intervjuu


Ilona (24), kes on töötanud neli aastat prostituudina, teeb vabal ajal meelsasti süüa, kirjutab luuletusi ja koob.

Saanud Põhjarannikult sada krooni, nõustus ta meelsasti intervjuuga, paludes vaid oma nime muuta ja nägu mitte pildistada. Ülejäänud osas oli Ilona väga avameelne.

Kas te elate Kohtla-Järvel?

Jah. Varem koos vanematega, hiljem üksi, viimased kaks kuud olen aga ühe noormehega koos elanud. Ta on minu endine klient. Enne teda on mulle paljud kliendid teinud ettepaneku abielluda või koos elama hakata, kuid keegi pole mulle nii väga meeldinud kui mu praegune elukaaslane. Mul on ükskõik, kas ta on rahakas või ei. Praegu ta ei tööta ja tegelikult pean mina teda üleval. Kuid ta teeb kõiki kodutöid: valmistab süüa, peseb pesu ja koristab. Kui ma töölt koju jõuan, siis ma ainult puhkan. Ja loomulikult rahuldab mind seksuaalsuhe temaga.

Võib-olla elab ta teiega koos ainuüksi sellepärast, et te teda ülal peate?

Ma ei arva nii. Ta ütles, et ma töötan veel pool aastat, siis on aga kõik. Ta saab selle ajaga oma äri käima ja niipea, kui on jalad alla saanud, lõpetan ma kohe töötamise. Praegu ta aga teab, et ei suuda mind kindlustada nii paljuga, kui ma ise teenin, ning ta ei soovi mind praegu kõigest ilma jätta.

Kui palju te siis teenite?

Vähemalt 8000 krooni kuus.

Kas on päevi, kui te midagi ei teeni?

Ei. Päevas on mul vähemalt kaks-kolm klienti, kuid juhtub, et neid on kuni kümme.

Kust teie neid või nemad teid leiavad?

Praegu helistatakse tihti mobiiltelefonile, mul on juba palju püsikliente. Aasta tagasi hakkasin tee ääres tööle, see tähendab, et ma lihtsalt seisan maantee ääres ja peatan autosid. Enne seda töötasin Tallinnas firmas, kust prostituute telliti. Nii et mul oli see amet juba enne tee äärde minekut tuttav.

Miks te Tallinna ei jäänud?

Seal on firmasid ja tüdrukuid palju ning väljakutsed on juhuslikud. Oli tühje päevi ja isegi nädalaid. Perenaiselt tuli toitu laenata. Siin aga ei ole mul üldse konkurente. Ma töötan oma teelõigul üksi. Mul ei ole sutenööri, ise otsustan, millal töötan, millal ei. Kui keegi mulle ei meeldi, siis võin ka keelduda. Tallinnas polnud see võimalik.

Kas teie või teiega koos töötanud tüdrukutega on väljakutsel midagi kohutavat juhtunud?

Jah. Eriti tihti juhtub seda hotellides. Tüdrukud tuuakse kliendi juurde numbrituppa, seejärel aga vahetab kliendi äraostetud hotellitöötaja numbri ära. Ja kuni "katus" tüdrukut kogu hotellist otsib, võidakse temaga ükskõik mida teha. Igasuguseid hulle leidub. Kord tellis tüdruku mees, kes sai naudingu sellest, et ta tüdrukule haiget tegi. Mees hoidis tüdrukut kinni ja valas talle keevat vett pähe. Loomulikult sai ta põletushaavu. Mees tasus hiljem kahjutasu, kuid seda raha ei saanud mitte tüdruk, vaid "katus".

Praegu olete te aga üksi tee ääres ja peatate autosid. Kas te ei karda? Teiega võidakse ju ükskõik mida teha ja autost välja visata?

Loomulikult võib igasuguseid asju juhtuda. Kui aga hunti kardad, ära metsa mine. On juhtunud, et mind on noaga ähvardatud ja tahetud "rivi" korraldada: hulk mehi korraga, tasuta ja lisaks veel mõnitatakse. Mul on seni vedanud, otsekui kaitseks mind keegi kogu aeg.

Miks teid noaga ähvardati?

Narkomaanid pidasid kinni ja tahtsid, et ma neid kõiki väga väikese raha eest teenindaks. Keeldusin, nad hakkasid mind noaga ähvardades autosse tirima. Mind aitas naiselik kavalus. Ma oskan veenda. Paljud on öelnud, et mul on haledad silmad ja mulle tuntakse kaasa. Pärast neid juhtumeid leidsin ma endale "katuse". Kuid alati ei saa ka tema mind aidata, sest mõnikord, kui mind auto peale võetakse, võetakse mobla ära ja ma ei saa talle helistada. Hiljem, kui "katus" liigategijad kätte saab, õiendab ta nendega arved.

Miks te seda üha jälle ja jälle teete?

Esiteks sellepärast, et töö eest õpitud erialal maksab riik mulle sandikopikaid. Teiseks on mul huvi seksi vastu. Paljud ei hakka sellega tegelema kartusest reputatsiooni kaotada, kuid neil poleks midagi selle vastu, kui neil oleks sama palju raha ja nad oleksid seksuaalselt täiesti rahuldatud. Minu kliendid püüavad tihti, et minagi saaksin rahulduse, ja nad maksavad selle eest veel peale. Mõned, kellele minu töö meeldib, maksavad märksa rohkem, kui ma küsin.

Kui palju te küsite?

Ütleme nii, et 100-300 krooni, sõltuvalt sellest, millise seksiga on tegu. Kuid alati teen ma seda ainult kondoomiga. Ma kaitsen end igal juhul.

Kas teie kliendid on ainult mehed?

Siin esialgu jah, kuid Tallinnas oli ka naisi. Kuid naistele on teenused kallimad, kuigi neid on lihtsam rahuldada. Kuid mul pole ka meestega raske, sest ma suhtun asjasse professionaalselt. Minu kõige vanem klient on olnud 82aastane rootslane, kõige noorem oli aga 14.

Kas grupitellimusi on samuti?

Jah. Kord kutsus mu välja seltskond, kus oli 17 inimest. Või ütleme kolme tunniga seitse meest. See on töö. Kuid ma ei väsi, sest ma naudin seksi.

Kas vanemad, sõbrad ja tuttavad teavad, millega te tegelete?

Ei.

Raske uskuda, sest meie linn on väike, teie aga seisate tee ääres, teid nähakse ja teie ametist teavad paljud.

Üks asi on jutud, hoopis teine tõestada, et see olen mina. Mis sest, et neiu tee ääres seisab? Peaaegu kõik minu kliendid on abielumehed, nemad ei lobise, neil pole probleeme vaja.

Kas teie vanemad ei tunne huvi, kust te raha saate, kui teie ega teie elukaaslane ei tööta?

Mul on väga mõistvad vanemad, kuid loomulikult ei kiidaks nad seda heaks. Nad ei tea, et mu elukaaslane ei tööta. Ma armastan oma ema nii väga, et haiget ma talle ei tee. Isegi kui ta midagi teada saab, siis suudan ma ennast välja keerutada, ma olen tark tüdruk. Pööran kõik nii, et ema arvates on tegemist arusaamatusega.

Aga kui teie tütar samuti prostituudiks hakkab?

Peaasi, et see liiga noorelt ei juhtuks, mõista suudan ma teda aga alati. Kuid loomulikult ei taha ma seda. Ükski ema ei sooviks seda oma lapsele. Meie töös on palju häid kliente, kes kingivad nii lilli kui teevad kingitusi, kuid satub üks selline ette, kes kogu hea ära rikub. Mõnikord võidakse nii rängalt solvata, et valus hakkab. Mitte iga tüdruk ei kannata välja seda tööd, kus tuleb tihti purjus meeste seltskonnas viibida. Tallinnas on paljud tüdrukud end põhja joonud. Mina olen aga õppinud kõigesse ükskõikselt suhtuma.

Kas Tallinnas töötab palju Ida-Virumaa tüdrukuid?

Väga palju. Mõned tulevad isegi koos lastega. Ühed ei suuda vanemate kaela peal olla, teised ei leia tööd, kuid elada kuidagi tuleb. Mõned satuvad sinna oma rumalusest, sõidavad hurraa peale, seejärel ei suuda aga tööandja trahvide tõttu olukorrast välja rabelda. Mina läksin tuttavate kaudu kokkuleppel konkreetseks ajaks.

Kas te pole proovinud välismaal töötada?

Mulle on pakutud, kuid ma olen ära öelnud, sest kui pole usaldusväärseid tuttavaid, siis on parem sinna mitte sõita, muidu võid hätta jääda.

Praegu on palju kuulutusi, kus tüdrukuid kutsutakse välismaale ettekandjateks, tantsijateks ja toatüdrukuteks, kuid tegelikult nõutakse neilt hiljem hoopis midagi muud.

Tüdrukud ei pruugi ilmtingimata nende kuulutuste õnge minna. Usutud on kosjakuulutusi ja abieluettepanekuid. Mees lubab tüdruku välismaal naiseks võtta, too läheb kohale, siis aga selgub, et härra ei kavatsegi abielluda, lihtsalt ta peibutas nii tüdrukut, sest välismaal on alati nõudlus vene tüdrukute järele.

Kas meil siin tegeleb palju tüdrukuid prostitutsiooniga?

Jah, peamiselt noored. Seda tehakse salaja, tavaliselt leiavad nad oma kliendid taksojuhtide kaudu. On noori narkomaane, kes end doosi eest pakuvad.

Kuidas teil narkootikumidega lood on?

Midagi tõsist pole. Marihuaanat on aga ilmselt kõik praegused noored proovinud. Mul pole mingit dopingut vaja, ma ei joo samuti. Mulle piisab väikesest kogusest longerost. Olen loomult rõõmsameelne inimene. Tuleb osata lõõgastuda ja võtta elu sellisena, nagu ta on. Kui kõike liiga tõsiselt võtta, siis peaks end ära uputama. Rohkem tuleks ajusid liigutada, mille jaoks need siis olemas on? Kui aga igal väiksemalgi põhjusel nina norgu lasta, siis pole see mitte elu, vaid ängistus. Näiteks kui mul täna hästi läks, siis olen ma rõõmus, kui aga halvasti, siis ei lase nina norgu, vaid leian ikkagi mingi väljapääsu.

Millega teile vabal ajal meeldib tegelda?

Koon, tikin, armastan süüa teha, kirjutan luuletusi.

Lugege mõni oma luuletus ette.

Mul meeles meri sinine ja taamal möllav torm. Kesk laineid meid purjekas kandis, siis äkki mind embasid sa. Me ümber vaid meri ja vaikus ning taevas sätendav kuu.

Missugused on teie tulevikuplaanid?

Minu noormees tahab mind Venemaale viia. Isegi kui meil midagi välja ei tule, sõidan ma ära välismaale. Mulle meeldib Eestis, kuid siin tuntakse mind Vokast Kiviõlini, varem töötasin Tallinnas, ning kui siia jääda, siis kindlasti leidub keegi, kes ei lase rahulikult elada.

Kas teie arvates on inimeste suhtumine prostitutsiooni muutunud?

Jah, inimesed on sellesse enam-vähem normaalselt suhtuma hakanud. Loomulikult ei saada siis, kui ma tee ääres seisan, kõrvalpilkude ja solvanguteta hakkama. Kuid midagi pole teha. Inimesed ei saa aru, et sellega ei näita nad mitte seda, et ma ennast ei austa, vaid seda, et nad on rumalad. Mul on alati ükskõik, kuidas minusse suhtutakse ja mida öeldakse. Enda üle otsustan ma ise ja sellest piisab. Tean, et ei vea teist inimest alt ja ei musta teenimatult. Ma ei mõista hukka, vaid mõistan naisi, kes oma mehi petavad, järelikult on neil millestki puudu, järelikult on mehed ise süüdi. Ja vastupidi.

Milles on teie arvates naise õnn?

Mõistmises ja tähelepanus.

Kas teate näiteid, kui endine prostituut on oma õnne leidnud?

Jah. Väga paljud tuttavad, kellega Tallinnas koos töötasin, läksid klientidele mehele, sünnitasid lapsed ning mehed peavad neid täielikult ülal. Prostituutidest saavad tõepoolest head naised, sest nad oskavad kõike nii kodus kui voodis. Prostituut ei peta kunagi truud abikaasat, ta on truu sellele, kes teda mõistab.

Kas te pole kunagi kahetsenud, et olete sellise ameti valinud?

Ei. Ootan, kuni see ametlikult lahendatakse ja sellesse hakatakse suhtuma samamoodi nagu välismaal. Mulle meeldib sellega tegelda ja loomulikult pole ka raha vähetähtis. Kuid lisaks veel suhtlemine ja see, et mehed mulle tähelepanu pööravad.

NIINA VOROPAJEVA
Laupäev, 25.05.2002

See artikkel tuleb ajalehest Põhjaranniku arhiiv
http://www.pohjarannik.ee

URL selle artikli jaoks on:
http://www.pohjarannik.ee/article.php?sid=1286