Sõiduõpetaja kihutab
Kuupäev: 30. 05. 2003
Teema: Lugeja kirjutab


Ma ei imesta, et autojuhid liikluseeskirjale vilistavad ning lubatust kiiremini sõidavad ja autoroolis muid vigureid teevad.

Kohtla-Järve juhtidele on selles suhtes kindlasti eeskujuks Automi sõiduõpetaja, kes hõbedase Opel Astra roolis mööda linna sõna otseses mõttes lendab.

Ma ei tea, kas ta sõidutunnis oma õpilasi eeskirja rikkuma kutsub, kuid isikliku eeskujuga teeb ta seda kindlasti. Näiteks eile hommikul Ahtmest Jõhvi sõites ei pidanud sõiduõpetaja paljuks teistest autodest, mis enam-vähem linnas ettenähtud kiirusega veeresid, tubli 70 või rohkem kilomeetrit rauas mööda kihutada. Sealjuures sõitis ta teistest mööda laveerides mõnda aega ka vastassuunavööndis. Maanteel teeb sõiduõpetaja aga regulaarselt Ken-Martit, teisisõnu - sõidab lubatust palju kiiremini.

Huvitav oleks teada, kas tema sõidustiil ainult kaasliiklejatele silma jääb või on selle ka politsei fikseerinud. Või nõuab sõiduõpetaja tööleping sellist liiklushuligaanitsemist?

Kahjuks ei paista viisaka liiklemisega silma ka Kohtla-Järve linnapea tumeroheline Volvo. Olen paaril korral peaaegu ülekäigurajalt tagasi teepervele pidanud hüppama, kuna linnapea autojuht ei pea linnapead sõidutades vajalikuks ülekäiguraja ees kiirust vähendada, lihtsate linnakodanike üle tee lubamisest rääkimata. Linnapea on muidugi väga hõivatud inimene, kuid liiklusviisakuseks peaks temagi aega leidma.

JÜRI K. Kohtla-Järvelt
Reede, 30.05.2003

See artikkel tuleb ajalehest Põhjaranniku arhiiv
http://www.pohjarannik.ee

URL selle artikli jaoks on:
http://www.pohjarannik.ee/article.php?sid=4009