Ühe päevaga tabati kaks salakaubavedajat
Kuupäev: 18. 01. 2005
Teema: Piirilt


Laupäeval avastati Narva maanteepiiripunktis salasigarette.

Piirivalvurid koos Kirde tolliinspektuuri töötajatega avastasid keskpäeva paiku suure partii salasigarette. Kontrollijad saatsid valikulisse lisakontrolli mikrobussi Volkswagen, mille roolis oli 43aastane Jõhvi elanik Sergei. Sõiduki juhikabiini lae vahelt avastati tihedalt suitsupakke täis peidik. Osa kabiini polsterdusest eemaldanud, võtsid piirivalvurid varjulistest kohtadest ära 10 800 sigaretti More Light ja 15 200 Prima Serebrjannajat.

Bussijuht tunnistas, et püüdis tubakatooteid müügiks Eestisse toimetada. Sigaretid saadeti tollilattu, kus need oma hävitamisjärge ootavad. Tollitöötajad uurivad aga salakaubaveojuhtumit ja otsustavad tollieeskirja rikkumise karistuse, milleks võib peale suure trahvi olla ka sõiduki konfiskeerimine.

Eesti piirivalve Ida-Viru piirkonna staabi pressiohvitseri Valeri Kiviselja sõnul on see suurim tänavu Narva piiril tabatud salasigarettide partii, kuid varem on olnud kopsakamaidki – katse suurt hulka salasuitsu riiki tuua hoitakse ära umbes korra kvartalis.

Samal päeval mõni aeg hiljem suunasid piirivalvurid lisakontrolli 63aastase Kohtla-Järve elaniku Ignati juhitud sõiduauto Opel, mille kapoti alt leidsid piirivalvurid ja tollitöötajad 400 sigaretti More, 280 North Stari ning 20 Priimat. Ignati selgitas, et suitsud olid mõeldud ta enda tarbeks, kuna aga nende kogus ületas normi mitu korda, siis ootab sedagi meest karistus.

PR
Teisipäev, 18.01.2005

See artikkel tuleb ajalehest Põhjaranniku arhiiv
http://www.pohjarannik.ee

URL selle artikli jaoks on:
http://www.pohjarannik.ee/article.php?sid=8076