Peeter I ja Karl XII väed kohtuvad suvel taas Narvas
Kuupäev: 21. 01. 2005
Teema: Ajalugu


Mullu suvel Narva kindluse õuel Venemaa tsaari ja Rootsi kuninga sõdalasteks kehastunud ajalooklubid esitavad piirilinnas Põhjasõja lahingutegevust ka tänavu augustis.

Preobraženski Polgu nimeline ajalooklubi Narvas on ürituse korraldajana saatnud "sõjakutsed" laiali Põhjasõjast huvitatud ajalooklubidele Venemaal, Skandinaavias ja Baltimaades, märkis klubi juhatuse liige Aleksandr Stantšik.

Mullu osales kindluse õuel peetud ajaloofestivalil "Narva lahing" rohkem kui 40 inimest Smolenski, Peterburi, Narva ning Rakvere ajalooklubist.

"Läbirääkimised käivad, võimalik, et tänavu lisanduvad ka Rootsi, Norra, Läti ja Leedu klubid," ütles Stantšik, kelle sõnul sõltub kolm päeva kestva festivali stsenaarium paljuski osalejatest ning nende kostüümidest. Eelmisel aastal mängisid rakverelased ja Smolenski klubi liikmed rootslasi; peterburilased, narvakad ning Ida-Virumaale ajaloosündmuse taasesitamist vaatama tulnud inglane kehastusid Vene suurtüki- ja jalaväeks. Etenduses osalesid ka Narva noorte meremeeste klubi ja linnamuuseumi juures tegutseva ajaloolise kostüümiteatri liikmed.

Kuna Põhjasõjast haaratud ajalooklubid on spetsialiseerunud 21 aastat kestnud sõjategevuse eri perioodidele ning soetanud sellele vastavad riided ning varustuse, pole ühe konkreetse lahingu lavastamine festivalil võimalik, tähendas Stantšik. "Eks me vaata veel, kes meie stsenaariumi järgi toimuma hakkava lahingutegevuse võidavad, võib-olla rootslased, võib-olla venelased," märkis ta.

TIIA LINNARD
Reede, 21.01.2005

See artikkel tuleb ajalehest Põhjaranniku arhiiv
http://www.pohjarannik.ee

URL selle artikli jaoks on:
http://www.pohjarannik.ee/article.php?sid=8103