Vedurist leiti salasigarette
Kuupäev: 10. 02. 2005
Teema: Piirilt


Eile takistasid piirivalve- ja tollitöötajad ühisreidi käigus salasigarettide toomist Eestisse.

Öösel kontrolliti Narva raudteejaama piiripunktis Venemaalt tulnud manöövervedurit, kus töötas naaberriigi raudteelaste brigaad. Veduri lae vahelt leiti must kilekott, milles oli 80 pakki sigarette Morje. 39aastane vedurijuht Sergei ja tema 31aastane nimekaimust abi ütlesid, et neil pole suitsudega mingit pistmist ning nad ei tea, kuidas need peidupaika sattusid.

Salasigaretid võeti ära ja saadeti tollilattu hävitamist ootama. Ida-Viru piirivalvepiirkonna pressiesindaja Valeri Kiviselg selgitas, et tollieeskirja järgi vastutab veduri eest selle juht, seepärast tühistasid piirivalvurid vanema Sergei korduvviisa. Nüüd ei saa ta Eesti territooriumil töötada. Kinni peetud vedurijuht toimetati järgmise rongiga Venemaale tagasi.

Samal päeval pidasid piirivalvurid Parussinka jalakäijate sillal kinni 26aastase narvalase Aleksandri, kelle riiete alla oli peidetud 64 pakki sigarette, millest kuus plokki oli North Stari, ülejäänud aga olid Artika ja Sojuz-Apollon. Kinnipeetu selgitas, et ta on töötu ja ostis sigaretid enda tarbeks. Piirivalvurid kutsusid kohale tolliinspektsiooni töötajad ja andsid seaduserikkuja koos ebaseadusliku kaubaga neile üle.

IRINA VLADIMIROVA
Neljapäev, 10.02.2005

See artikkel tuleb ajalehest Põhjaranniku arhiiv
http://www.pohjarannik.ee

URL selle artikli jaoks on:
http://www.pohjarannik.ee/article.php?sid=8245