Ravimite soodushinnad säästavad haige rahakotti
Kuupäev: 15. 02. 2005
Teema: Tervishoid


Odavaima toidupoe külastamiskorraga pere eelarves säästetud 25 krooni võib ropsuga tuulde lennata, kui pereliikme haiguse peletamiseks vajaminevad rohud esimesest ettejuhtuvast apteegist osta.

Kui oma igapäevase toidulaua katmisel on kõhnema rahakoti omanik harjunud rakendama säästupoliitikat, otsides odavamaid poode, siis tervisehädade korral arvatakse ekslikult, et käsimüügiravimite hinnad on apteekides ühesugused. Põhjaranniku terviselehe kolme Jõhvi apteegi külastamise järel tehtud hinnavõrdlus räägib aga teist keelt. Toidupoekettide kombel teevad hinnasoodustusi ka apteegiketid ning sel ajal ostetud ravimi pealt võib pere eelarves säästa rohkem kui odavama söögi nimel eri poodide uksepakke kulutades. "Kuna apteek pole see koht, kus iga päev käid, siis ei oska arvatagi, et hinnad võivad sedavõrd erineda," märkis paari nädala eest endale apteegist köha leevendamiseks rohtu ostmas käinud Maret. "Köhasiirup, mis ühes apteegis maksis üle 50 krooni, oli teises apteegis 13 krooni odavam. Enamasti sa seda erinevust aga ei märka, enne kui sama rohu ostmise eesmärgil teise apteeki sisse astuma ei juhtu."

Hiljuti pere pesamuna tohterdanud Irina sõnul võib apteekide hinnapoliitikat jälgides saavutada paarikümnekroonist kokkuhoidu. "Veidi jalavaeva see ju nõuab, kuna kodule kõige lähemal asuvas apteegis ei pruugi sulle vajalik rohi kõige odavam olla," märkis ta.

Põhjaranniku terviseleht võrdles kuue käsimüügis oleva ravimi hinda eile Jõhvi apteegis, Jõhvi Keskväljaku apteegis ning Kaare apteegi haruapteegis, valides välja nohutabletid Sudafed, köhasiirupi Coldrex Broncho, kurgurohu Goldrex LaryPlus, külmetushaigusi ennetada aitava punase päevakübara tabletid, C-vitamiini ning palaviku, nohu ja köha korral tarvitatava vees lahustuva pulbri TheraFlu.

Lahustuva pulbri hind oli kõige kõrgem Jõhvi Keskväljaku apteegis, kus see maksis ligi 12 krooni rohkem kui Kaare apteegi haruapteegis. Samuti osutusid Keskväljaku apteegist ostes kõige kallimaks kurgurohi, makstes seal kümme krooni rohkem kui Kaare apteegi haruapteegis, ning punase päevakübara tabletid, mille hind Keskväljaku apteegis oli 5 krooni ja 50 senti kõrgem kui Kaare apteegi haruapteegis, kus see tervist turgutav pakett kokku osutuski kõige odavamaks – 286 krooni ja 10 senti Jõhvi Keskväljaku apteegi 310 krooni ja 60 sendi ning Jõhvi apteegi 305 krooniga võrreldes.

TIIA LINNARD
Teisipäev, 15.02.2005

See artikkel tuleb ajalehest Põhjaranniku arhiiv
http://www.pohjarannik.ee

URL selle artikli jaoks on:
http://www.pohjarannik.ee/article.php?sid=8275