Virumaa kolledži uus juht selgub nelja kandidaadi seast märtsis
Kuupäev: 18. 02. 2005
Teema: Haridus


Tallinna tehnikaülikooli Virumaa kolledži direktori konkursi tähtaja pikendamine tõi juurde ühe osaleja ja 2. märtsil otsustab valimiskogu, kes neljast kandidaadist osutub võitjaks.

Viimasena liitus Virumaa kolledži juhiks pürgijatega õppejõud ja teadlane Ilmo Liiv. Esimeseks tähtajaks jaanuari alguses olid oma avaldused esitanud Toila gümnaasium direktor Joel Guljavin, endine riigikogu liige ja keskkonnaministri nõunik Viktor Andrejev, samuti Moskva riikliku looduskujundamise instituudi juhtimise õppetooli professor ning Eesti rahvusliku arengu ja koostöö instituudi teadusnõukogu liige Maie Käbbi.

Ilmo Liiv ütles, et otsustas kandideerida, kuna tahab praktikas rakendada oma senise teadustöö kogemusi. "Olen tegelnud teadmise loomeprotsesside juhtimisega. Mul on lähiajal ilmumas selleteemaline raamat ja valmistun kaitsma ka doktoritööd. Usun, et suudan oma teadmisi kasutada ära selleks, et muuta Virumaa kolledž Eesti üheks edukamaks," ütles Liiv, kes on enda sõnul lugenud juhtimis- ja infotehnoloogiaalaseid loenguid mitmetes õppeasutustes.

Eriarvamused Guljavini suhtes

Tallinna tehnikaülikooli õppeprorektor Jakob Kübarsepp ütles, et kõik neli kandidaati vastavad konkursil esitatud tingimustele ja eile kinnitas rektor Andres Keevallik Virumaa kolledži direktori 14liikmelise valimiskogu, mis koguneb 2. märtsil. "Siis tuleb teha otsus, rohkem kandideerimise tähtaega kavas pikendada pole," ütles Kübarsepp, kelle sõnul lisati valimiskogusse ka neli Ida-Viru ettevõtetega seotud inimest.

Õppeprorektori sõnul ei ole sellise inimese leidmine, kes meeldiks ühtemoodi nii haridus- ja teadusministeeriumile kui Ida-Virumaale, kerge. "Tehnikaülikool on autonoomne asutus ja võib otsuse langetada puhtalt oma äranägemise järgi. Kuid minu isiklik arvamus on, et sellises olukorras tuleks siiski eelistada inimest, kes on Ida-Virumaa jaoks paremini vastuvõetav, sest tööd tuleb tal teha ju selles maakonnas ja küllap on võimalik aja jooksul ka ministeeriumiga suhteid klaarida," ütles Kübarsepp.

Põhjarannikule teadaolevalt seisneb konflikt eelkõige Joel Guljavini isikus, kelle saamine Virumaa kolledži juhiks on vastumeelt ministeeriumile. Haridusminister tagandas 2003. aastal Guljavini Kohtla-Järve polütehnikumi juhi ametist, kahtlustades teda endale ebaseadusliku töötasu maksmises. Algatatud kriminaalasi tuli aga lõpetada, sest politsei ei leidnud Guljavini tegudes kuriteo koosseisu.

Samal ajal on nii Kohtla-Järve linnavalitsus kui ka mitmed kohalikud ettevõtjad toetanud Joel Guljavini valimist Virumaa kolledži juhiks.

Arvestada tuleb ka vanusetsensusega

Kahe kandidaadi – Maie Käbbi ja Ilmo Liiva puhul võib konkursil edu saavutamist takistada nende vanus. Tänavu 1. septembrist rakendub tehnikaülikooli põhikirja punkt, mis ütleb, et valitavatel ametikohtadel olevad isikud peavad 65aastaseks saades vabastatama koha käimasoleva semestri lõpuks. "Kahe kandidaadi puhul on tõesti olukord selline, et kui nemad osutuvad valituks, siis tuleb aasta või pooleteise pärast uuesti direktorit valima hakata," ütles Kübarsepp.

Maie Käbbi on öelnud, et vanusetsensust ei tohiks rakendada, sest konkursi tingimustes seda ei märgitud.

Järgmisel teisipäeval, 22. veebruaril peaks Virumaa kolledžis toimuma kohtumine kõigi nelja kandidaadiga, kes tutvustavad õppejõududele ja tudengitele kolledži arenguga seotud plaane.

ERIK GAMZEJEV
Reede, 18.02.2005

See artikkel tuleb ajalehest Põhjaranniku arhiiv
http://www.pohjarannik.ee

URL selle artikli jaoks on:
http://www.pohjarannik.ee/article.php?sid=8309