Sügisel avab uksed Ida-Virumaa kutsehariduskeskus
Kuupäev: 20. 02. 2005
Teema: Haridus


Jõhvi ametikool, Kohtla-Järve kutsekool ja Kohtla-Järve polütehnikum ühendatakse 1. septembrist üheks kutseõppeasutuseks.

Eesti Vabariigi valitsuse neljapäeval langetatud otsuse kohaselt lõpetavad Jõhvi ametikool, Kohtla-Järve kutsekool ja Kohtla-Järve polütehnikum tegevuse ning nende kolme kooli baasil moodustatakse Ida-Virumaa kutsehariduskeskus, kelle kasutusse jäävad Jõhvi ametikooli ja Kohtla-Järve kutsekooli hooned.

Kohtla-Järve polütehnikumis rakenduskõrgharidust omandavad tudengid võtab üle Tallinna tehnikaülikooli Virumaa kolledž, mis kolib koos põlevkiviinstituudiga polütehnikumi hoonesse.

Kohtla-Järve polütehnikumi direktor Rein Oselin ütles, et Eesti Vabariigi valitsuse otsus tegi eilsest päevast polütehnikumi, Jõhvi ametikooli ja Kohtla-Järve kutsekooli, aga ka Virumaa kolledži jaoks pidupäeva. "Olemasolevad ressursid, mis on praegu laiali, paneme kokku, saame parema kvaliteedi ning tulemus on suurem, suurem on aga soliidsem ning partnerid – avalikkus, tööandjad ja õpilased võtavad meid tõsisemalt," märkis Oselin, lisades, et ümberkorralduse tulemusel saavutatakse majanduskulude kokkuhoid, mis võimaldab senisest rohkem investeerida kutseõppeasutuse arengusse.

Eesti Vabariigi valitsuse otsusega ühendatakse 1. septembrist ka Õisu toiduainetööstuse kool ning Olustvere teenindus- ja maamajanduskool.

PR
Laupäev, 19.02.2005

See artikkel tuleb ajalehest Põhjaranniku arhiiv
http://www.pohjarannik.ee

URL selle artikli jaoks on:
http://www.pohjarannik.ee/article.php?sid=8320