Päästeteenistus ei luba maavalitsuse ees piketti korraldada
Kuupäev: 22. 02. 2005
Teema: 110/112


Päästeteenistus teatas, et keelab Vene Erakonnal Eestis Ida-Viru maavalitsuse ees piketi korraldamise, erakond väidab, et meeleavalduse keelamine pole päästeteenistuse pädevuses.

Üks piketi peakorraldajaid Gennadi Afanasjev teatas, et eeloleval kolmapäeval kella 11-12 korraldatav meeleavaldus on suunatud riigi keelepoliitika ning keeleinspektsiooni volituste suurendamise vastu.

Jõhvi linnavalitsus registreeris piketiteate, ent selle korraldamisele maavalitsuse ees on vastu nii maavalitsus kui päästeteenistus. Mõlemad viitavad oma kirjas käimasolevatele ümberehitustöödele Keskväljakul, mistõttu jalakäijate liikumine maavalitsuse-esisel terrassil, kus piketti korraldada kavatsetakse, on niigi raskendatud. Ida-Viru päästeteenistuse direktor Aivar Naudi teatas oma kirjas linnavalitsusele, et ei anna kooskõlastust piketi korraldamiseks ning keelab Keskväljakul avalike koosolekute korraldamise kuni remonditööde lõppemiseni, kui nende korraldajad pole taganud piisavat ohutust inimestele.

Ida-Viru maavanem Ago Silde teatas, et pikett hoone ees takistaks inimeste liikumist, ning tegi ettepaneku muuta meeleavalduse läbiviimise asukohta, väites, et piketi korraldamine soovitud kohas võib tekitada eluohtlikke olukordi.

Gennadi Afanasjev leidis, et päästeteenistusel pole mingit õigust keelata piketi korraldamist. Ent Aivar Naudi viitab avaliku koosoleku seaduse paragrahvile, mis keelab avalike koosolekute pidamise isikutele ohtlikus kohas. "Päästeteenistus on oma volitusi ületanud, sest seaduse järgi võib piketi keelata siseminister või politseiprefekt," sõnas Afanasjev. Ta avaldas imestust, et kuidas päästeteenistus sellisel juhul selles kohas üldse jalakäijate liikumist lubab, kui see paik ohtlik on. "Me võtame päästeteenistuse soovitusi arvesse, kuid piketi asukohta ei muuda," sõnas ta.

Jõhvi linnasekretär Einar Iila ütles, et seaduse järgi on erakonnal õigus maavalitsuse ees piketti korraldada ning linnavalitsus on piketiteate registreerinud. "Ma tegin neile küll kohe ettepaneku muuta piketi asukohta ja koguneda linna keskraamatukogu ees, kuid neid see võimalus ei rahulda," lausus Iila.

ERIK KALDA
Teisipäev, 22.02.2005

See artikkel tuleb ajalehest Põhjaranniku arhiiv
http://www.pohjarannik.ee

URL selle artikli jaoks on:
http://www.pohjarannik.ee/article.php?sid=8328