Korrast ära sõidukid tuleb jätta piiripunkti parklasse
Kuupäev: 03. 03. 2005
Teema: Piirilt


Piiri ületada soovivad korrast ära sõidukid tuleb piiritsooni parklasse jätta.

27aastane Narva-Jõesuu elanik Nikolai soovis Eestist lahkuda Chevrolet´ga. Autot üle vaadanud kontrollijad märkasid, et sõiduki alla on paigaldatud lisakütusepaak, kuid märget selle kohta tehnilises passis polnud. Autojuht selgitas, et ostis masina just sellisena ega aimanudki, et paak on omavoliliselt lisatud.

Mõni päev hiljem peatati piiripunktis Eestisse naasnud Fordi roolis olnud 66aastane narvalane Aleksandr. Talle esitati samasugune pretensioon, kuna ka tema autol oli kaks kütusepaaki. Seegi sohver väitis, et ostis auto sellisena ega teadnud konstruktsioonimuutustest midagi. Teine paak oli tühi, kuid õigest paagist tilkus kütust. Omanik ütles, et ta polnud probleemi märganud.

Selle nädala algul peatati 45aastase kohtlajärvelanna Tatjana juhitud Audi – temagi polnud märganud, et kütusepaak lekib.

Ida-Viru piirivalvepiirkonna staabi pressiohvitser Valeri Kiviselg ütles kirjeldatud juhtumeid kommenteerides, et side- ja kommunikatsiooniministeeriumi 2003. aasta 27. märtsi määruse nr 28 kohaselt on piirivalvurid kohustatud sõidukite tehnilist seisundit kontrollima ja puuduste avastamiseks vajalikud abinõud tarvitusele võtma. Kõigile kinni peetud juhtidele koostati akt sõidukite suunamisest erakorralisele tehnilisele lisaülevaatusele. Tehnilisse passi tehti märge selle kohta, et korrast ära autodel on keelatud omal jõul liikuda. Kuni omanikud tekkinud probleeme lahendavad, jäävad nende autod piiritsooni parklasse.

PR
Neljapäev, 3.03.2005

See artikkel tuleb ajalehest Põhjaranniku arhiiv
http://www.pohjarannik.ee

URL selle artikli jaoks on:
http://www.pohjarannik.ee/article.php?sid=8374