Virumaa kolledži direktori konkurss kukkus läbi
Kuupäev: 03. 03. 2005
Teema: Haridus


Tallinna tehnikaülikooli Virumaa kolledži uus direktor jäi eile valimata, sest ükski kandidaatidest ei saanud vähemalt poolte valimiskogu liikmete toetust.

Esimeses valimisvoorus sai Viktor Andrejev 5 ja Joel Guljavin 2 häält. See, et Maie Käbbi ja Ilmo Liiv ei saanud üldse hääli, näitas, et pooled valimiskogu liikmed ei toetanud ühtegi kandidaati. Sellises olukorras ei päästnud enam midagi ka teine voor, kus osalesid esimese vooru kaks edukamat. Andrejev sai taas viis häält ja Guljavin seekord ühe hääle. Valituks osutumiseks olnuks vaja vähemalt 8 häält.

Tallinna tehnikaülikooli õppeprorektor Jakob Kübarsepp ei soovinud eile arvamust avaldada, miks konkurss läbi kukkus. "Siin võib olla mitmesuguseid põhjusi, kuid praegu, värskelt pärast hääletamist, ei taha neid nimetama hakata," ütles Kübarsepp. "Konkurss oli viljakas selle poolest, et sellel osalenud kandidaadid esitasid huvitavaid ideid kolledži tuleviku kohta. Kuid kahju on, et direktorit nende seast valida ei õnnestunud," lausus Kübarsepp.

Viktor Andrejevi meelest nurjus konkurss poliitilistel motiividel. "Nii minu [Res Publica liige] kui Joel Guljavini [Isamaaliidu liige] puhul pöörati põhitähelepanu erakondlikule kuuluvusele, aga mitte sellele, kuidas me kolledži juhtimisega hakkama saaksime. Olime mõlemad sel konkursil poliitilised pantvangid," väitis Andrejev.

Andrejevi sõnul on äärmiselt kahetsusväärne, et direktor eile valimata jäi. "Olukorras, kus kolledžil seisab ees nii palju muutusi ja tuleb kinnitada uusi õppekavasid, suurendada tudengite arvu ja kolida uude kohta, ei tohiks kolledžit pikaks ajaks juhita jätta," lausus ta.

Valimiskogusse kuulunud Ida-Viru maavanem Ago Silde ütles, et direktorikonkursi äpardumine ei tohiks muuta kolledži arenguplaane. "Tehnikaülikooli rektor Andres Keevallik kinnitas, et kõik kavandatu viiakse ellu," ütles Silde.

Praegu ei ole veel teada, millal tehnikaülikool uue konkursi välja kuulutab. "Püüame leida sellist kandidaati, kes oleks vastuvõetav korraga nii Tallinna tehnikaülikoolile, haridus- ja teadusministeeriumile kui ka Ida-Virumaa ettevõtjatele," ütles Kübarsepp.

Võimalik on, et tehnikaülikool leiab oma ridadest inimese, kes tuleb kolledži ajutiseks juhiks, ja uut konkurssi ei tehta enne sügist.

ERIK GAMZEJEV
Neljapäev, 3.03.2005

See artikkel tuleb ajalehest Põhjaranniku arhiiv
http://www.pohjarannik.ee

URL selle artikli jaoks on:
http://www.pohjarannik.ee/article.php?sid=8377