Eesti Põlevkivi kindlustab stipendiumiga mäeinseneride järelkasvu
Kuupäev: 10. 03. 2005
Teema: Haridus


ASi Eesti Põlevkivi juht Mati Jostov andis eile kolmele paremale Tallinna tehnikaülikooli mäeeriala tudengile tunnistuse 15 000 krooni suuruse stipendiumi kohta ning avaldas lootust, et neist saab vääriline vahetus ettevõtte praegustele spetsialistidele.

AS Eesti Põlevkivi hakkas tänavuse õppeaasta kevadsemestrist maksma kolmele edukamale Tallinna tehnikaülikooli geotehnoloogia bakalaureuseõppe üliõpilasele 15 000 krooni suurust stipendiumi. Stipendiaadid selgitati välja konkursi teel ning pärast kõrgkooli lõpetamist peavad nad lepingu järgi vähemalt kolm aastat Eesti Põlevkivis töötama.

Üks stipendiaatidest, Ida-Virumaalt pärit esimese kursuse tudeng Einar Kivimäe ütles Põhjarannikule, et sidumine kindla töökohaga teda ei kohuta, sest nii jääb pärast kooli lõpetamist ära töö otsimise peavalu. Kivimäe lisas, et karjäärist suurettevõttes on veel vara rääkida. "Ehk võiks töötada mingi osakonna juhatajana, aga eks ettevõte ise hindab, milleks ma suuteline olen. Kindlasti on väike sõnaõigus töökoha valimisel ka mul endal."

Peale Einar Kivimäe said Eesti Põlevkivi stipendiumi Martin Lohk kolmandalt ja Ivo Sõstra teiselt kursuselt. Stipendiumi makstakse kord õppeaasta jooksul. Igal õppeaastal lisandub stipendiaatide hulka veel kuni kolm mäeeriala õppivat üliõpilast, selgitas Eesti Põlevkivi avalike suhete juht Raivo Lott.

Ettevõtte personalijuht Anneki Teelahk märkis, et töötajate keskmine vanus on praegu 44,5 aastat, juhtide ja spetsialistide oma veelgi kõrgem – 46 aastat. "See tähendab, et peame hoolega tulevikuga tegelema. Eesti Põlevkivi vajab noori spetsialiste."

ASi Eesti Põlevkivi juhatuse esimees Mati Jostov märkis, et millalgi tuleb kõigil väljateenitud puhkusele siirduda, kuid "vanu kände" ei saa välja juurida enne, kui on kännuvõrsed kasvatatud.

Teelahk lisas, et stipendiumi eesmärk ongi mäeinseneride järelkasvu tagamine, kuid ühtlasi soovitakse sellega toetada noori, kes on otsustanud siduda oma tuleviku Eesti Põlevkiviga.

Tallinna tehnikaülikooli energeetikateaduskonna dekaan, professor Olev Liik rõõmustas, et Eesti Põlevkivi algatuse näol tuleb juurde spetsiaalseid stipendiume, sest kui stipendiume jagab tehnikaülikooli arengufond, siis pole kindel, et Eesti Põlevkivi eraldatud raha satub just mäeinseneride kätte. "Ehk võiks noortele õppejõududele ka mingi stipendiumi välja mõelda," pakkus ta.

SIRLE SOMMER-KALDA
Neljapäev, 10.03.2005

See artikkel tuleb ajalehest Põhjaranniku arhiiv
http://www.pohjarannik.ee

URL selle artikli jaoks on:
http://www.pohjarannik.ee/article.php?sid=8427