Valge laeva ootus
Kuupäev: 16. 03. 2005
Teema: Juhtkiri


Sillamäe ja Kotka vahel regulaarse laevaliikluse käivitamine loob eelduse maakonna turismi, kaubanduse ja teeninduse hüppeliseks arenguks. Ilma liialdamata võib seda nimetada nende ärisektorite valgeks laevaks, mis suurendab käibeid, kasumeid ja tekitab juurde töökohti.

Küllap opereeritakse mitmetes äriplaanides praegu erisuguste numbritega, kuid toome näiteks: selleks, et Ida-Virusse tuleks aastas juurde rohkem kui sada miljonit krooni, on vaja, et iga päev tuleks laevaga sada ülelahenaabrit, kellest igaüks kulutaks siin ostudele ja meelelahutusele 3000 krooni.

Miks need soomlased peaksid Sillamäele ja Ida-Virumaale, millest enamik neist siiani suurt midagi ei tea, tulla tahtma? Olgem realistid: eks suures osas samal põhjusel, mis neid paljude aastate jooksul on hordidena pannud minema Tallinna laevadele – odavalt oma alkoholi- ja toiduvarusid täiendama. Sillamäe puhul panustatakse sellele, et idasoomlased ei pea hakkama sama eesmärgi täitmiseks kulutama aega ja raha sõidule oma kodupaigast Helsingisse. Kotkast tuleb laev Sillamäele enam-vähem sama kiiresti ning Sillamäe poodides on viin, õlu ja vorst samas hinnas, mis Tallinnaski. Ja kui Sillamäel praegu veel poode vähe on, siis küllap tekib neid kiiresti täpselt nii palju kui vaja juurde, kui on kindel, et laev käima hakkab ning soomlased selle liini vajalikkuses veenduvad.

Kuid kindlasti on Soomes ka neid inimesi, kes tuleksid Ida-Virumaalt otsima häid puhkamisvõimalusi ja meelelahutust. Kuigi selles osas on siin viimastel aastatel tehtud edusamme, on kasvuruumi veel kõvasti. Praegu ongi riskide võtmise aeg, mil rääkida saab vaid võimalikest arengutest.

Kolmapäev, 16.03.2005

See artikkel tuleb ajalehest Põhjaranniku arhiiv
http://www.pohjarannik.ee

URL selle artikli jaoks on:
http://www.pohjarannik.ee/article.php?sid=8466