Jäähoki maailmameistrivõistlused. Teine päev
Kuupäev: 17. 03. 2005
Teema: Sport

Kohtla-Järvel toimuvate jäähoki maailmameistrivõistluste favoriidid jätkasid oma võiduseeriat. Seda peamiselt tänu mängude kalendrile, mis pole liidreid seni veel omavahel kokku viinud.

Teise päeva esimeses mängus võitis Lõuna-Korea Hispaania meeskonda 8:1. Vaatamata mängu favoriidi staatusele, lasid aasialased endale esimesena värava lüüa – hispaanlased kasutasid üheksandal minutil ära arvulise ülekaalu ja asusid juhtima. Kuid juba esimese kolmandikaja lõpuks olid korealased ees ja lõpetasid mängu seitsmeväravalise vahega.

Hollandi ja Lõuna-Aafrika kohtumine oli viisaprobleemid lahendanud LAVi koondise põhiväravavahi Ashley Bocki sooloetendus. Koloriitne, kahe meetri pikkune puurivaht suutis oma seljataguse hollandlaste pidevatele rünnakutele vaatamata peaaegu kaks kolmandikaega puhtana hoida. Ja alles kolm minutit enne mängu lõppu suutsid hollandlased kaks viimast väravat lüüa, seisuks 11:1. Selles mängus sai aga otsustavaks esimene kolmandikaeg, mis lõppes 9:1.

Eesti koondisele oli kohtumine Serbia ja Montenegro koondisega kontrollmäng. Paljud ootasid vastust küsimusele, kas Eesti koondise mäng on muutunud.

Esimene ootamatus oli see, et Serbia ja Montenegro meeskond esines täiesti teistsuguses valguses kui päev varem. Eestil hiilgas taas esimene viisik. Pärast esimese kolmandikaja võitmist (väravad lõid Ilja Tšekmarjov ja Aleksei Sibirtsev) kaotasid meie omad teise kolmandikaja 0:1. Kolmanda kolmandikaja algul viigistasid serblased seisu. Mõistes, et viik võrdub kaotusega, ründas Eesti meeskond kogu aeg. Ja alles Filipp Švarõgini vise siniselt joonelt viis minutit enne mängu lõppu tõi Eestile 3:2 võidu.

„Peab ütlema, et oleme selle mängu tulemusega ikkagi rahul,“ kommenteeris Eesti jäähokiliidu peasekretär Vladimir Makrov. „Loomulikult esines Serbia ja Montenegro eile täiesti teistsuguse meeskonnana, kes võib edaspidigi medalite eest võidelda. Mis Eesti koondisesse puutub, siis meeskond mängis hästi ja meil oli kindel ülekaal. Sisselastud väravate kohta tahan öelda, et need polnud vigade tagajärg. Meil on praegu kaks probleemi: kaitsemäng ja väravaolukordade realiseerimata jätmine. Aafrika meeskonna vastu mängides on meil võimalus neid vigu parandada, et mängudest Hollandi ja Korea koondisega maksimum võtta.“