KAS pensionitõus on piisav?
Kuupäev: 18. 03. 2005
Teema: Üks küsimus


1. aprillist tõuseb keskmine vanaduspension Eestis 154 krooni võrra ning siis moodustab keskmine pension 2446 krooni.

Ida-Virumaa pensionäride ühenduse juht LILJA PERTEL:

Loomulikult pole see piisav. Üksik pensionär elab ikka alla vaesuspiiri. Ma ise olen ka üksik ja tean, mida see tähendab. Väga paljud pensionärid elavad korterites, kus küte on kallis, nüüd tõusis elektri hind ja me ei teagi veel, kuidas see mõjub teistele hindadele. Kui pensionär kõik kommunaalmaksud ära maksab, siis ei jäägi enam midagi elamiseks. Kui suur peaks olema pension, et enam-vähem ära saaks elada? Arvan, et 3000 krooni on miinimum, sellest jääks midagi ka igapäevaseks elamiseks.

Jah, võib ju öelda, et pensionärid siiski kuidagi ära elavad, kuid milline on see kvaliteet? Mõni ehk sööb vaid üks kord päevas ja sugugi mitte alati kvaliteetset toitu. Mõningaid pensionäre aitavad kindlasti lapsed. Aga kui lastel tööd ei ole? Me ju teame, missugune on meie piirkonnas olukord töökohtadega ja mitte kõik need inimesed, kes tööta on, ei ole joodikud.

Pensione saaks normaalselt tõsta selle raha arvel, millega riik toetab praegu teise pensionisamba makseid. Arvan, et ega pension oleks ka sel vähesel määral regulaarselt tõusnud, kui kolm aastat tagasi poleks pensionärid alustanud protestiaktsioone. Nüüdne pensionitõus on küll väga väike, kuid midagi see ikka on – rõõmu on sellestki.

Reede, 18.03.2005

See artikkel tuleb ajalehest Põhjaranniku arhiiv
http://www.pohjarannik.ee

URL selle artikli jaoks on:
http://www.pohjarannik.ee/article.php?sid=8483