Ühe päevaga tabati kolm narkoärikat
Kuupäev: 20. 03. 2005
Teema: 110/112


Teisipäeval korraldas Ida politseiprefektuuri narkotalitus Kohtla-Järvel ja Narvas kolm operatsiooni, mille käigus tabati kolm narkoärikat, kellest üks viibis Eestis ebaseaduslikult.

Kella ühe paiku päeval peeti Kohtla-Järvel Olevi tänavas asuvas korteris kinni Meelis (27), kelle elukohast leiti läbiotsimisel süstlaid, 19 milliliitrit nn musta heroiini, 10 voldikut amfetamiiniga ja ligi 1,3 kilogrammi moonipuru. Politsei konfiskeeris leitud ained ning ka nõud ja esemed, mida kasutati moonivedeliku valmistamiseks.

"Tegemist on suure koguse narkootiliste ainetega. Algatati kriminaalmenetlus KarSi § 184 ehk narkootilise ja psühhotroopse aine suures koguses ebaseadusliku käitlemise tunnustel. Staažikas narkomaan ning narkootiliste ainete müüja Meelis võeti vahi alla,“ sõnas Ida politseiprefektuuri kriminaalosakonna narkotalituse komissar Jaanus Tammets. Süüdimõistmisel võidakse Meelist karistada kuni kümneaastase vangistusega, millele võib lisanduda rahaline karistus tema omanduses oleva vara väärtuses.

Muutis ütlusi

Viru ringkonnaprokurör Anu Toluk ütles, et politseile antud ütlustes tunnistas Meelis narkootikumide omamist ning nendega äritsemist, põhjendades seda vajadusega end ära elatada. Kuid kohtus hakkas ta oma varasemaid ütlusi eitama.

Samal päeval kella poole viie ajal leiti Kohtla-Järvel Keskalleel asuvas korteris läbi viidud läbiotsimise käigus süstal, milles oli 4 milliliitrit moonivedelikku, ning narkootiliste ainete valmistamiseks kasutatavaid asju: metall-lusikas, kausid ja kaltsutükid taimse puru jääkidega. Peale selle konfiskeerisid narkotalituse töötajad korterist 26 erisuguse kaliibriga padrunit, mobiiltelefone, rahakotte ja dokumente, mille päritolu selgitatakse. Tõenäoliselt on tegu asjadega, mida narkomaanid korterisse pandiks jätsid. Politsei vahistas narkoäri kahtlusega illegaalselt Eestis viibiva Davidi (31). Prokurör Anu Toluk ütles, et David tunnistas, et on narkootikume üle andnud, kuid mitte müünud. Tema sõnul maksis ta korteri peremehele uimastites korteris elamise õiguse eest. "Jäi mulje, nagu peaks ta kuriteoks vaid narkootikumide müümist, aga nende üleandmist mitte," sõnas ringkonnaprokurör Anu Toluk. Padrunite olemasolu seletas David sellega, et ta leidis need tänavalt ja võttis uudishimust endale.

Samal päeval vahistati Narvas Rakvere tänavas asuvas majas Olga (38), kes tegeles narkootiliste ainete müümisega. Tema korterist leiti läbiotsimise käigus umbes 1 gramm amfetamiini, ligi 20 metadoonitabletti ning narkootikumide pakkematerjali. Politsei info kohaselt tegeles Olga Narva linnas amfetamiini, morfiini ja metadooni müümisega.

Kolm narkoärikat on vahi all ning kohus sanktsioneeris nende kinnipidamise pooleks aastaks.

ERIK KALDA
Laupäev, 19.03.2005

See artikkel tuleb ajalehest Põhjaranniku arhiiv
http://www.pohjarannik.ee

URL selle artikli jaoks on:
http://www.pohjarannik.ee/article.php?sid=8498