MIKS Eesti jäähokikoondis jälle kaotas?
Kuupäev: 22. 03. 2005
Teema: Üks küsimus


Kohtla-Järvel toimunud jäähoki maailmameistrivõistluste eel oli lootus, et Eesti koondis (U18) tuleb esimeseks. Kuid Eesti sportlased said kolmandat aastat järjest grupis teise koha ja neil jääb esimesse divisjoni üleminekust üks samm puudu.

Eesti jäähokiliidu peasekretär VLADIMIR MAKROV:

Spordis on kõik lihtne: tuleb rohkem treenida ja juhtivate hokiriikide kogemust uurida, et nende uuendused oma meeskondadele edasi anda. Meil on selline võimalus olemas, kuid soovi mitte.

Mängudest saadud kogemus näitab, et meie täiskasvanute ja noortemeeskondadel on üks haigus – mängijate nappus. Meil pole ei väravavahte ega kaitsjaid. See on kogu Eesti jäähoki haigus.

Kahjuks ei näe ma perspektiivi, et olukord mingil moel paremuse poole muutuks, et toimuks järsk tõus.

Kuidas saab muuta tööd – järelkasvu ettevalmistust – eraklubides? Kui need oleksid riigi klubid, siis võiks neilt veel midagi nõuda, kuidas aga nõuda midagi eraklubidelt? Kes ei taha, see ei pruugi föderatsiooniga üldse suhelda. Kellele meeldib, sellega võib läbirääkimisi pidada.

On lootus, et mingid muutused toimuvad 1992.-1993. aastal sündinud noorte meeskondadega. Vanemate aastakäikude meeskonnad on aga meil lihtsalt läbi kukkunud. Sealt ei pane tegelikult isegi kahe noortemeeskonna koosseisu kokku. Noorematel on tegelikult igas linnas 30-40-liikmelised meeskonnad. Nendega võib juba tööd teha.

Teisipäev, 22.03.2005

See artikkel tuleb ajalehest Põhjaranniku arhiiv
http://www.pohjarannik.ee

URL selle artikli jaoks on:
http://www.pohjarannik.ee/article.php?sid=8503