Igamehe rallisprint stardib Kohtla-Nõmmel
Kuupäev: 22. 03. 2005
Teema: Sport


Eestis iga aastaga üha rohkem populaarsust koguv Igamehe rallisprint, mis seni Virumaast kaarega mööda käis, saab sel aastal avalöögi Kohtla kaevanduspargis-muuseumis.

Kaks aastat Igamehe rallisprinti sõitnud Jaan Kollo, kes eelmisel aastal lõpetas karikasarja teise kohaga, korraldab sel aastal rallisprindi etapi ka Ida-Virumaal. See on esimene kord, kus Eestis aastatega väga populaarseks kasvanud sari Virumaale jõuab. "Selle poolt, et siin võistlust korraldada, ollakse kahe käega, ainult et seni pole keegi seda tegema hakanud, sest kulutused on üsna suured," rääkis Kollo.

17. aprillil stardib 140 autot kahekilomeetrisele sprindirajale muuseumi territooriumil. Rada läbitakse kolm korda, kahe parema sõidu tulemused arvestatakse kokku, selgitamaks välja nelja võistlusklassi paremad. Eraldi arvestust peetakse kaherattaveoliste autode seas, mis on kaheks jagatud: väikese mootoriga autode klassi lähevad alla 1800kuupsentimeetrised mootorid, võimsama südamega autod kuuluvad suurte autode klassi. Lisaks stardivad vabaklassi autod ning kõige suurema osavõtjate arvuga on Moskvitši-liiga, kus lubatakse starti 50 autot.

Just need kaks klassi on Kollo arvates pealtvaatajatele kõige atraktiivsemad. "Vabaklassi autode seas on juba neljarattaveolised masinad, lisaks pole seal piiranguid rehvivalikul, ainult naeltega ei tohi sõita," selgitas ta. "Samuti näeb Moskvitši-liigas palju põnevaid masinaid. Seal on ka kiirused väga head, vanad Vene masinad lähevad väga nobedalt edasi. Põnevust on küllaga, kindlasti on ka neid, kes ennast katusele keeravad," lubas Kollo.

Pealtvaatajatele on Igamehe rallisprint tasuta, sõita soovijatel tuleb maksta 300 krooni osavõtutasu. Registreeruda saab alates tänasest veebiaadressil www.rally.ee. Kollo ennustab, et esimese nädalaga saavad ette antud 140 stardikohta kohe ka välja jagatud, sest sõitjatepuudust karikasarjas pole. "Mingit valikut ei tehta, registreerimise lõpptähtajani, 12. aprillini on broneeritud eelmise aasta esikuuikukohad, ülejäänud saavad need, kes kiiremad," teadis kaks aastat sarja kaasa teinud Kollo.

Lisaks Kollole tegi eelmisel aastal Igamehe rallisprindil kaasa ka teine idavirulane – Hanno Raiend, kes lõpetas üldarvestuses kuuenda kohaga.

Kokku on selle aasta sarjas seitse etappi. Kohtla-Nõmmel alustatakse võistlejate registreerimist ja autode tehnilist kontrolli kell 8 hommikul, esimene start antakse kell 11.

GERLI ROMANOVITŠ
Teisipäev, 22.03.2005

See artikkel tuleb ajalehest Põhjaranniku arhiiv
http://www.pohjarannik.ee

URL selle artikli jaoks on:
http://www.pohjarannik.ee/article.php?sid=8504