Ida-Viru linnad tunnuslausete otsinguil
Kuupäev: 24. 03. 2005
Teema: Poliitika


Samal ajal, kui enamikul Eesti linnadest on olemas oma tunnuslause, millega nad ennast reklaamivad, on Ida-Viru seitsmest linnast need olemas vaid Narval ja Sillamäel.

"Narva – hea energia linn!" oli see lause, mille piirilinn esimesena Ida-Virumaal mitme aasta eest oma tunnuslausena kasutusele võttis. Peagi järgnes Narvale väike Toila vald, kes teatas maailmale: "Toila – aasta läbi avatud!".

Kui Sillamäe linnapealt Ain Kiviorult küsida, miks tema juhitaval linnal pole tunnuslauset, vastab meer: "Selle asja tegime pool aastat tagasi ära." Ja kuigi laiem avalikkus seda veel ei tea, kõlab Sillamäed tutvustav lause: "Sillamäe – värskete meretuulte linn!" See lause hakkab peagi ehtima nii Sillamäe uuendatud Interneti-lehekülge kui ka linna tutvustavaid reklaamvoldikuid.

Kohtla-Järve ja Jõhvi pole lausele mõelnud

Ülejäänud Ida-Virumaa linnad pole aga oma tunnuslause peale mõelnud. "Aga see on hea mõte," kostis Kohtla-Järve linnapea Jevgeni Solovjov küsimusele tunnuslause kohta, "hakkame sellele mõtlema". Ta ei osanud küll öelda, millist sõnumit võiks kanda Kohtla-Järvet tutvustav reklaamlause, ent arvas, et ehk võiks see kuidagi olla tööstusega seotud.

Ka ennast Ida-Virumaa ja vahel ka Virumaa pealinnaks nimetav Jõhvi pole siiani endale reklaamlauset leidnud ega ka otsinud. "Seda küsimust ei ole lihtsalt linnavalitsuses ega volikogus tõstatatud," sõnas linnapea Aavo Keerme. Tema arvates peaks tunnuslause Jõhvi linnal siiski olema ning kindlasti peaks see olema seotud linna piirkonnakeskuse staatusega.

Ka endist kuurordipärli mainet tagasi igatsev Narva-Jõesuu on siiani ilma tunnuslauseta läbi ajanud. "Aga me tegeleme sellega. Kui varem paistsime ikka väge viletsad ja õnnetukesed, siis nüüd oleme mudast väljas ning meid hakatakse üha rohkem kuulma-nägema," kinnitas abilinnapea Kalle Merilai.

Kiviõli tõstaks esile meelelahutuskeskust

Püssi volikogu esimees Teet Kuusmik tunnistab, et senini pole linnajuhtidel vajadus tunnuslause järele jutuks tulnud, ent veel hiljuti linnas valitsenud olukord ei lubanud ka sellele mõelda. "Oleme pikka aega tegelenud probleemistikuga, mis puudutas keerulisi finantsküsimusi ja elukeskkonda linnas. Praegugi on veel mõned asjad pooleli. Aga usun, et ehk aasta oleks mõistlik seda küsimust arutada." Mis võiks olla Püssi trumbid, mida reklaamlauses esile tuua, Kuusmik öelda ei osanud. Küll aga armastab ta ise võrdluses Ida-Viru teiste linnadega rääkida sellest, et Püssis on kõige väiksem tööpuudus, seal on kõige rohkem noori ning enim Eesti kodanikke.

Teet Kuusmiku isa, naaberlinnas Kiviõlis linnapea ametit pidav Tiit Kuusmik ütleb, et Kiviõlis on reklaamlausele mõeldud küll, ent tegudeni veel jõutud pole. "Aga ma arvan, et see tunnuslause peaks olema seotud selle spordi- ja turismikeskusega, mida me kavandame," rääkis ta. Linnapea sõnul on lisaks palju avalikkuses jutuks olnud Kiviõli tuhamäe ekstreemspordikeskuse rajamisele kavas lisainvesteeringuid vaba aja veetmise võimalustesse. Ning just seetõttu peaks Kiviõli end tulevikus ehk just selles suunas reklaamima.

ERIK KALDA
Neljapäev, 24.03.2005

See artikkel tuleb ajalehest Põhjaranniku arhiiv
http://www.pohjarannik.ee

URL selle artikli jaoks on:
http://www.pohjarannik.ee/article.php?sid=8531