KAS te olete loobunud mõttest luua Ida-Virumaa probleemidega tegelev komisjon?
Kuupäev: 29. 03. 2005
Teema: Üks küsimus


Riigikogu keskerakondlasest liige Mihhail Stalnuhhin on mitu korda proovinud luua Ida-Virumaa ja Kagu-Eesti tööhõiveprobleemidega tegelevat komisjoni. Ta kavatses projekti esitada seni, kuni see vastu võetakse.

Riigikogu liige MIHHAIL STALNUHHIN:

Loodan, et toimuvad poliitilised muutused aitavad selle küsimuse lahendada. Kuigi praegu on meil parlamendiliikme Eldar Efendijeviga teine prioriteet – töö soojustariifidega. Loodan väga valitsuskoalitsioonile selles mõttes, et töö sellega võimaldab suve jooksul lahendada probleemid, mitte aga oodata aasta või poolteist, kuni kõik kohtuinstantsid on läbitud.

Eelkõige on juttu Narva probleemist. (Narva vaidlustas kohtus Narva elektrijaamadest kohaliku soojusvõrgu vahendusel saadava soojusenergia tariifi puudutava riikliku energiaturu inspektsiooni otsuse – toim.) Kui aga põlevkivi hinda või Narva elektrijaamade renoveeritud energiaplokkide käivitamisega seotud probleeme puudutavad faktid kinnitust leiavad, siis puudutab see tervet Eestit. Jutt on ju elektrienergia hinda kajastavatest asjadest.

Küsimus tööhõiveprobleemidega tegeleva parlamendikomisjoni loomisest pole samuti päevakorrast maha võetud. Umbes kuu aega tagasi kohtusin siseministeeriumis regionaalministriga, kes vastutab Ida-Virumaal tööhõivekava loomise eest. Pika ja huvitava vestluse käigus selgus mitu võimalikku varianti, kus organit ei pruugita komisjoniks nimetada, kuid siiski on tal väga palju õigusi, mõjutamaks maakonna tööhõivepoliitikat.

Sellise organi loomine on täiesti võimalik. Ja see on üks teema, mis tuleb arutusele regionaalminister Jaan Õunapuu 29. märtsil toimuva Narva-visiidi ajal.

Teisipäev, 29.03.2005

See artikkel tuleb ajalehest Põhjaranniku arhiiv
http://www.pohjarannik.ee

URL selle artikli jaoks on:
http://www.pohjarannik.ee/article.php?sid=8533