Špenkovi mälestusvõistlused muutuvad iga aastaga populaarsemaks
Kuupäev: 30. 03. 2005
Teema: Sport


Ahtme spordihallis toimunud rahvusvaheliste tõstmisvõistluste vastu oli huvi nii sportlastel kui ka publikul.

„Võistlused olid väga hea tasemega,“ kommenteeris turniiri Eesti tõstmisliidu president Aivar Mäesoo. „Kahtlemata annab sellistel võistlustel osalemine Eesti tõstjatele vajaliku kogemuse.“

Arvult neljandatel Vitali Špenkovi mälestusvõistlustel osalesid viie riigi sportlased. Peale vanade tuttavate leidus ka uustulnukaid. Nii kuulus algul Peterburi esindusena välja kuulutatud Venemaa koondisse kolm tugevat Kurski tõstjat, kelle tõi kohale Venemaa teeneline treener Oleg Fedjajev.

Võõrustajaid esindas kaks meeskonda: Eesti koondis ja Ida-Virumaa paremate tõstjate esindus, kuhu kuulusid Andrei Mokin, Vitali Burakov, Vadim Fjodorov (kõik Indever), Sergei Rumjantsev ja Oleg Zahharov (mõlemad Edu). Kahjuks ei saanud põlvevigastuse tõttu osaleda Andrus Utsar, tema asemel kuulus Eesti koondisse Aleksei Špalov Jõhvi valla klubist Edu.

Kui varasematel aastatel on nendel võistlustel püstitatud palju rekordeid, siis tänavu parandas ainult Oleg Zahharov (Edu) Eesti juunioride tipptulemust rebimises (125 kg) ja tõukamises (156 kg). Kuid see tulemus andis talle oma kehakaalus alles neljanda koha.

Üldse pääses turniiri kümne parema hulka ainult kaks Eesti atleeti: 94kiloste meeste seas võitnud Mikk Kasemaa ja kehakaalus kuni 85 kilo kolmandaks tulnud Aleksei Špalov. Küll oli aga esikümnes kolm venemaalast ja leedulast ning Läti ja Soome esindaja.

Turniir sai häid vastukajasid

Tõstmispeo võistlusvälise külje eest hoolitses hulga publikut kohale meelitanud Venemaa teeneline kunstnik Mihhail Trjassorukov. Tänu arukale päevajuhile ning Ahtme klubi taidlejate ja Peterburi kulturisti esinemisele teenis Špenkovi mälestusvõistlus ära nii osalejate kui ka publiku vaimustatud vastukaja.

„Ma pole nii kõrge tasemega võistlusi isegi Venemaa suurlinnades näinud,“ tõdes mälestusvõistluste aukülaline, 1968. aasta olümpiavõitja Boriss Selitski.

„Ilmselt tuleks siia tuua Venemaa spetsialistid, et nad tutvuksid sellega, kuidas väikeses Eestis, täpsemalt Kohtla-Järvel saab selliseid tõstmisvõistlusi korraldada,“ lisas Venemaa riigiduuma spordikomitee nõunik Mihhail Gontšarov.

„Ausalt öeldes, kui mulle öeldi, et sellel aastal läks kõik veelgi paremini kui mullu, siis jäin veidi mõttesse: mida siis teha järgmisel aastal, kui meil on ümmargune aastapäev?“ küsis pärast võistluse lõppu peakorraldaja Anatoli Sosnovski.

ALEKSEI FJODOROV
Kolmapäev, 30.03.2005

See artikkel tuleb ajalehest Põhjaranniku arhiiv
http://www.pohjarannik.ee

URL selle artikli jaoks on:
http://www.pohjarannik.ee/article.php?sid=8544