Aseri tüdrukud said saksa keele olümpiaadil topeltvõidu
Kuupäev: 30. 03. 2005
Teema: Haridus


Üleriigilise saksa keele olümpiaadi võitis Simona Matvejeva Aseri keskkooli 10.a klassist, tema klassiõde Anastassia Lõhmus noppis võistluselt teise koha, kolmandaks jäi Sandra Liisa Hint Tartu Hugo Treffneri gümnaasiumist.

"Võit üldse ja eriti topeltvõit oli meile muidugi üllatus," ütles Aseri keskkooli saksa keele õpetaja Mari-Ann Sternhof. Tema sõnul oli võidu võtmeks tüdrukute tublidus ja hea keeleoskus.

Olümpiaadi võitjad õpivad tavalises klassis, kus saksa keele tunde on vaid paar korda nädalas. Õpetaja sõnul on tüdrukud saksa keele fännid ja seepärast tegeldakse keelega ka mõnikord pärast tunde, olümpiaadiks valmistusti samuti tunniväliselt.

"Tunnis saavad nad ka lisaülesandeid, muidu oleks neil ääretult igav," sõnas Sternhof. Ta tõdes, et tegelikult on võimalik ka erikoolide ees auhindu noppida, kui on õpilasi, kes on asjast huvitatud ja kes tõesti õppida tahavad. Nii on mõne aasta eest üks saksa keele olümpiaadi esikoht samuti Aserisse tulnud. Huvi saksa keele vastu tõstab kindlasti ka see, et Aseri koolil on sõpruskool Saksamaal.

Võitjad said seekord auhinnaks stipendiumi suvel Berliinis toimuvale kolmenädalasele keelekursusele. Võitjate õpetaja Mari-Ann Sternhof sai õpilastööde juhendamise eest täiendusõppereisi Berliini.

Saksa keele olümpiaadi teemaks oli "Eestist pärit inimesed saksakeelses kultuuriruumis täna ja eile". Kokku võttis olümpiaadist osa 44 õpilast kogu Eestist. Esitletud tööd käsitlesid väga erisuguste inimeste, nagu näiteks Rudolf Tobias, Kristjan Raud, Annely Peebo ja Tiit Matsulevitš, elu ja tegevust. Simona Matvejeva kirjutas töö Rudolf Tobiasest ja Anastassia Lõhmus ehtekunstnik Ivar Kaasikust.

Paremad tööd kavatsetakse üles panna Saksa saatkonna kodulehele ning avaldada ka eraldi raamatuna.

ERIKA PRAVE
Kolmapäev, 30.03.2005

See artikkel tuleb ajalehest Põhjaranniku arhiiv
http://www.pohjarannik.ee

URL selle artikli jaoks on:
http://www.pohjarannik.ee/article.php?sid=8548