MIKS on sporditegemiseks vaja kavatsuste protokolli?
Kuupäev: 31. 03. 2005
Teema: Üks küsimus


Sel reedel kirjutavad Eesti olümpiakomitee, kultuuriministeeriumi, maavalituse ja veel ligemale kümne asutuse ning organisatsiooni esindajad Sillamäel alla ühiste kavatsuste protokollile, mille eesmärk on arendada tervisesporti Ida-Virumaal.

Ida-Virumaa spordiliidu esimees VALDEK MURD:

Ega seda protokolli ei tasugi pidada mingiks imerelvaks, sest kõik need, kes on seni spordiga tegelnud, teevad seda kindlasti edasi ka siis, kui sellist dokumenti ei sünniks.

Küll on aga oluline, et selle protokolliga on õnnestunud ühe mütsi alla koondada eri asutusi ja organisatsioone, kel on tahtmist ja võimalusi kaasa lüüa tervisespordi edendamises siin maakonnas. Nii peaks sündima värskeid huvitavaid ideid, mida koostööd tehes suudetakse ka ellu viia.

See protokoll ei ole sugugi formaalne dokument. Iga osapool võtab selles endale konkreetsed kohustused. Näiteks olümpiakomitee toetab 60 000 krooniga kolme spordiplatsi rajamist Ida-Viru küladesse. Kultuuriministeeriumi investeeringud maakonna spordiobjektidesse ulatuvad lähiaastatel aga miljonitesse kroonidesse. Ida-Viru spordiliit ja spordiseltsid kohustuvad läbi viima konkreetseid võistlusi ja nii edasi.

Ühelt poolt on tähtis rajada juurde nüüdisaegseid spordiobjekte ja korraldada rohkem huvitavaid võistlusi. Teisalt on väga oluline siiski inimestesse mõtteviisi süstimine, et spordi harrastamine on nii kasulik kui ka meeldiv tegevus. Huvi tervisespordi vastu on Ida-Virumaal nagu mujalgi Eestis kasvuteel, aga arenguruumi on veel kõvasti.

Neljapäev, 31.03.2005

See artikkel tuleb ajalehest Põhjaranniku arhiiv
http://www.pohjarannik.ee

URL selle artikli jaoks on:
http://www.pohjarannik.ee/article.php?sid=8553