Maavanemad ja ministeeriumide kantslerid ristavad Kohtla-Järvel hokikepid
Kuupäev: 31. 03. 2005
Teema: Sport


Täna kell 19 toimub Kohtla-Järve jäähallis hokimatš, kus on vastamisi Eesti maavanemate ja ministeeriumide kantslerite koondis.

Maavanemate võistkonnale peaks andma lisajõudu regionaalminister Jaan Õunapuu. Kantslerite võistkonna nimekirjas on teiste seas näiteks välisministeeriumi kantsler Priit Kolbre, majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi kantsler Marika Priske, kultuuriministeeriumi kantsler Siim Sukles ja mitmed nende kolleegid teistest ministeeriumidest. Mängu kohtunik on Kohtla-Järve linnapea Jevgeni Solovjov.

"Loodan, et keegi end ei sandista ja pärast seda mängu jääb Eesti riigiaparaat ikka jalule," ütles Ida-Viru maavanem Ago Silde, kes 25 aasta pikkuse vaheaja järel sel teisipäeval treeningul jälle uisud jalga tõmbas. "Ega meid kerge katsumus ees oota."

Kuigi võit selles mängus pole kõige tähtsam, lubas Silde, et kõik, kes jääle tulevad, püüavad endast parima välja pigistada. "Kas pealtvaatajad ka kaklust näha saavad nagu NHLi paremates mängudes, ma öelda ei oska, aga eks kõik oleneb mängusituatsioonidest. Suurim oht on selles, et vähesest mängupraktikast tingitud kukkumistega võime tahtmatult üksteisele hokikepiga viga teha," rääkis Silde.

Jäähokimatši vaheajal näitavad riigiametnikele ja pealtvaatajatele oma oskusi Kohtla-Järve tantsutüdrukud. Jevgeni Solovjov lubas mängust osavõtjatele kinkida Kohtla-Järve linna sümboolikaga meeneid. "Nii palju Eesti kõrgeid riigiametnikke ja maavanemaid tavaliselt korraga Kohtla-Järvele ei satu. Tahame, et neile jääksid sellest linnast head mälestused," ütles Solovjov.

Maavanemate ja kantslerite hokimänguga tähistatakse kolmekuulise perioodi lõppu, mille jooksul oli Ago Silde kord koordineerida Eesti maavanemate tegevust.

PR
Neljapäev, 31.03.2005

See artikkel tuleb ajalehest Põhjaranniku arhiiv
http://www.pohjarannik.ee

URL selle artikli jaoks on:
http://www.pohjarannik.ee/article.php?sid=8555