Viru Vesi ähvardab Kiviõli Vett pankrotiga
Kuupäev: 31. 03. 2005
Teema: Majandus


AS Viru Vesi tegi Kiviõli vee-ettevõttele pankrotihoiatuse, mille taga on Kiviõli Vee tegevjuhi Eldur Lainjärve hinnangul tänane Lüganuse volikogu istung, kus kaks veefirmat konkureerivad viieaastase rendilepingu pärast.

AS Viru Vesi andis OÜle Kiviõli Vesi 191 000 krooni suuruse võla tasumiseks aega 8. aprillini. Võla tasumata jätmise korral lubab Viru Vesi esitada kohtusse pankrotiavalduse pankrotimenetluse algatamiseks.

Summades on käärid

Kiviõli Vee tegevjuhi Eldur Lainjärve sõnul ei ole summa, mida Viru Vesi neile võlana pakub, sugugi nii suur ning maksmata on vaid üks arve, mille tähtaeg oli kuus päeva tagasi. Homme lõunaks osa sellest ka tasutakse. "Meie andmetel on meil tasutama 50 000 krooni, leping näeb selle eest ette 0,01 protsenti viivist päevas, mille me ka tasume," rääkis Lainjärv. Tema sõnul püüab Viru Vesi tagasi nõuda ka 2003. aasta viivisevõlgu, mis on juba varem vaidlustatud. "Raamatupidamisseaduse põhjal ei ole me kohustatud kahe aasta taguseid viivisesummasid maksma," ütles Lainjärv, kelle sõnul pole Viru Vesi neile mingit teadet pankrotihoiatuse kohta saatnud.

ASi Viru Vesi juhatuse liikme Mati Küünla sõnul on pankrotihoiatuse tegemise põhjuseks see, et Kiviõli vee-ettevõtte näol on tegemist stabiilselt ebakorrektse maksjaga. "Pole küll ühtegi arvet, mis oleks juba mitu aastat maksmata, kuid tegemist on ebakorrektse maksjaga, kellel on tänaseni tasumata näiteks jaanuarikuu arved. Pankrotihoiatuse tegemine pole uitmõte, oleme seda kaalunud juba pikka aega," rääkis Küünal.

Asi rendikonkursi võidus

Lainjärve hinnangul on pankrotihoiatuse taga soov mõjutada Lüganuse volikogu, kes peab täna tegema valiku kahe konkureeriva veefirma vahel. Täna peab Lüganuse volikogu valima kahest konkureerivast veefirmast välja ühe, kellest saab valla veemajanduse haldaja järgmiseks viieks aastaks.

"Meie pakkumine on lihtsalt parem: kui Viru Vesi pakkus vallale renditasu 100 krooni kuus, siis meie pakkumine oli 4600 krooni. Lisaks lubasime 50 000 krooni eest investeeringuid aastas, samas kui Viru Vesi arvas, et erakapitali investeeringuid Lüganusel vaja ei ole ning need peavad tulema toetusfondidest 2007. ja 2008. aastal," rääkis Lainjärv.

Lüganuse vallavalitsus alustas konkursi korraldamist veemajanduse rendileandmiseks eelmise aasta lõpus. Toona otsustati Kiviõli vee-ettevõtte kasuks, kuid konkursi tulemused Viru Vee vaidlustuse tõttu tühistati. Põhjuseks oli Kiviõli Vee madal käive. "Nüüd ei leia nad oma positsioonide tugevdamiseks muud võimalust kui meid pankrotiga ähvardada," ütles Lainjärv.

GERLI ROMANOVITŠ
Neljapäev, 31.03.2005

See artikkel tuleb ajalehest Põhjaranniku arhiiv
http://www.pohjarannik.ee

URL selle artikli jaoks on:
http://www.pohjarannik.ee/article.php?sid=8558