Poliitiline mööbel lasteaias
Kuupäev: 31. 03. 2005
Teema: Juhtkiri


Kuidas on võimalik, et uus mööbel, mille ostmiseks kulutati Kohtla-Järve linnakassast rohkem kui veerand miljonit krooni, õige pea pärast selle paigutamist linna lasteaedadesse koost lagunema hakkas?

Ikka võib juhtuda, võiks selle peale öelda. Tegelikult aga on see lasteaiamööbli lugu järjekordne hea näide sellest, kuidas linnahangete puhul ei ole sugugi mitte alati esikohal see, kuidas saada linnale võimalikult soodsalt hea kvaliteediga kaup või teenus, vaid hoopis soov kindlustada käivet firmale, mille omanikud või juhid poliitilistel põhjustel linnajuhtidele tähtsad on.

Mööbli lagunemine oli suure tõenäosusega tingitud sellest, et mööbli valmistaja ei arvestanud selle temperatuurilise eripäraga, mis lasteaedades on. Firma Puu ja Betoon juht Vladimir Muratov tunnistas töö kallale asudes isegi, et lastemööblit pole tema firma varem teinud.

Seejuures tekib küsimus, miks linnavalitsus hankekonkurssi korraldamata siiski just sellelt firmalt mööblit osta otsustas.

Vastust tasub otsida 2002. aasta sügistalvest. Tookord toimunud kohalikel valimistel oli Keskerakond Kohtla-Järvel küll kõige edukam, kuid tal jäi siiski hääli napilt puudu, et volikogus enamust saavutada. Eestimaa Ühendatud Rahvapartei (EÜRP) nimekirjas volikogusse pääsenud Vladimir Muratov oli üks neist, keda Keskerakond suutis otsustaval hetkel mõjutada hääletama nii, et Keskerakonnal ja Valeri Korbil linnas võimule püsima jääda õnnestus.

Paraku pole selline praktika "poliitilise vaeva" tasustamisel omavalitsustes sugugi haruldane ja eks lähenevate valimiste eel jagavad erakonnad oma toetajatele taas lootusi saada linnakassast kinnimakstavaid tellimusi.

Neljapäev, 31.03.2005

See artikkel tuleb ajalehest Põhjaranniku arhiiv
http://www.pohjarannik.ee

URL selle artikli jaoks on:
http://www.pohjarannik.ee/article.php?sid=8560