Uus mööbel Kohtla-Järve lasteaedades lagunes paari kuuga
Kuupäev: 31. 03. 2005
Teema: Majandus


Kohtla-Järve lasteaias Tareke lagunesid uued lauad veel enne, kui lapsed nende taha istuda jõudsid.
Lasteaed Tareke on oma uued lauad remondist tagasi saanud. Jahedast tsehhist saabunud mööbli jaoks osutusid lasteaiad liiga palavaks, peab Kohtla-Järve lasteaedadele lagunema kippuva mööbli valmistaja selle põhjuseks temperatuuri järsku kõikumist.

Kohtla-Järve linnavalitsus tellis mullu 260 000 krooni eest lastemööblit firmalt Puu ja Betoon, mis kuulub Kohtla-Järve volikogu liikmele Vladimir Muratovile. "Puu ja Betoon tegi kõige odavama pakkumise," põhjendas liisu langemist Muratovi firmale Kohtla-Järve linnapea Jevgeni Solovjov, keda alla 300 000 krooni suurune tellimus ei kohustanud korraldama riigihankekonkurssi.

Augustis esimesena mööbli kätte saanud lasteaias Pääsuke lagunes tool 5aastase poisi raskuse all laiali ning saadeti firmasse tagasi. Lasteaia juhataja Ene Kruusmani sõnul parandab Puu ja Betoon seda siiani. "Ülejäänud mööbliesemed, mis katki läksid, tegime korda juba oma jõududega," märkis ta, kinnitades, et lasteaed on võtnud nõuks uue mööblisaadetise aja jooksul üldse välja vahetada vastupidavama vastu.

Aasta lõpus viimasena mööbli kätte saanud lasteaias Tareke lagunesid saali hoiule viidud lauad veel enne, kui lapsed rühmades nende taha istuma pääsesid. "Puit kuivas ära ning vahed tulid sisse," kirjeldas Tarekese juhataja Helgi Jordan 9 laua lagunemist, pidades selle võimalikuks põhjuseks märga puitu. Lasteaias Väikemees vajus koost 5 tooli.

Paari nädala eest koos linnapeaga Tarekeses kohapeal mööblit vaatamas käinud Vladimir Muratov kinnitas, et firma kasutas kvaliteetset materjali, ning märkis lagunemise põhjuseks temperatuuri järsu kõikumise. "Mööblitsehhis on temperatuur 15-20 kraadi, lasteaedades on aga väga palav – 25-30 kraadi," nentis Muratov. "Ma saan lasteaiakasvatajatest aru, kui nad ütlevad, et vastasel juhul jääksid lapsed haigeks, aga ma olen neile ka öelnud, et mööblit ei maksa panna radiaatorite kõrvale."

Kohtla-Järve linnavalitsuse vanemspetsialist hariduse alal Eha Karus ei pea loomulikuks, et uus mööbel veidi aja pärast koost laguneb, märkides samas, et lasteaiajuhatajatele oli lepinguga jäetud võimalus mööbel tagasi lükata, kui see osutub praagiks. "Kuid kõik võtsid vastu – siis ei öeldud, et on praak," nendib ka Solovjov.

Karuse sõnul on lasteaedadega kokku lepitud, et probleemide ilmnemise korral võtavad nad ühendust mööbli valmistajaga, kes mööbli omal kulul ära parandab. "Meie lauad nad parandasid juba ära, nii et kõik on korras," kinnitas Tarekese juhataja probleemi lahenemist. Sedasama kinnitati ka lasteaiast Väikemees, kelle lagunenud toolid Puu ja Betoon samuti ära parandas.

TIIA LINNARD
Neljapäev, 31.03.2005

See artikkel tuleb ajalehest Põhjaranniku arhiiv
http://www.pohjarannik.ee

URL selle artikli jaoks on:
http://www.pohjarannik.ee/article.php?sid=8561